Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Požadovaný zdroj? Postačí 400w?

Zdravím, plánuji upgrade mého PC.
Je to velmi budget upgrade... momentálně používám 400w zdroj DEER (není to moc dobrý zdroj.. Je to noname a je velmi starý)

Komponenty které by se využívali po upgradu -

AMD Ryzen 5 3400G - TDP - Průměr 65w
GTX 750 Ti
2x 8gb HyperX Fury 3200 frekvence
ASRock AB350 Pro4
2x SSD Kingston
3x Průměrné větráky pro airflow a CPU chladič(90mm)
+ Chci se sestavou využívat 2 monitory

Vím že existují kalkulačky pro vypočítání požadovaného W výkonu, dokonce jsem to s kalkulačkou i počítal.. ale nebyl jsem si vůbec jist
při CPU.. Ze základu frekvence mi to vyhodilo že PC bude vyžadovat 260w.. při zadání průměrné frekvence najednou PC bude využívat 560w .. :D

Děkuji za rady. <3

sběratele děsivých křápů zdrojů a majitele dvou nasyslených monitorů bych pro jistotu upozornil, že dnes bývá problém připojit kdysi nejlevnější displeje jen s vga vstupem. současně grafiky mají jen digitální výstupy.
asi to je důvod použití ryzen "g", i ta starší nvidia má ještě vga. ale zmiňuju to pro jistotu, až se objeví výhodný kup zánovní karty z bazaru (nebo jiný model cpu), že kdysi levné šunty monitory se teď mohou pěkně prodražit.

(autorům poradny děkuji, že do nabídky nezařadili blijící smajlík, ten zdroj si nic jiného nezaslouží)

Odpovědi máš, teď jen (velmi zjednodušené) zdůvodnění - dnes je kladený důraz na 12V napájecí větve (ostatní je jen "bižuterie"), takže při výběru zdroje se soustřeď na výkon na 12V větvi(větvích). Když si tu projdeš pár dotazů, určitě nějaký vybereš…