Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Smartfony a operátri

Keď zoberiete telefón od operátora (telecom,Orange,Vodafone atď...) tak pri zapínaní je tam často logo operátora a predinštalované aplikácie .
Zaujímalo by ma či to že zasahujú takto do telefónov ma na ich výkon nejaký vplyv?
Je kúpa telefónu lepšia z eshopu/elektra oproti operátorovi?

Jak kde, treba u nas v CR dela O2 to, ze kdyz si koupis telefon u nich, tak prave to vlastni logo a vlastni predinstalovane aplikace znamena, ze maji vlastni upravenou romku dohodnutou s vyrobcem telefonu. Pak se lehce stane, ze vyrobce na telefony, ktere prodava primo respektive pres klasickou obchodni sit vyjde update Androidu, ale ten na telefonu od operatora nefunguje a operator uz zadny update nevyda. Neni to tak vzdy, ale je to duvod, proc radeji nekupovat telefony u operatoru. Pokud mas nejaky vyhlidnuty, tak se u operatora nejprve urcite informuj, jak to ma a jestli hrozi podobna situace. Je neprijemne, kdyz ma telefon bezpecnostni chybu a operator neprovede update.

Vzdy je lepsi koupit z eshopu nebo kamenneho obchodu... nikdy bych ziadny fon nekupil od oberatora.