Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vliv hraní na životnost akumulátoru ntb

Zdravím,
zabývám se otázkou, jak moc negativní vliv má hraní her na notebooku na jeho akumulátor.
Konkrétně mám na mysli, že vzhledem k velkému příkonu notebooku při hraní náročnějších her je potřeba připojit napájecí adaptér pro pokrytí výkonových nároků hardwaru, přičemž současně dochází k dobíjení akumulátoru, který může v dobu připojení adaptéru být i zcela nabitý. Proto by mne zajímalo, zda je u akumulátorů notebooků potřeba zabývat se otázkou, v jakém stavu nabití se akumulátor při připojení síťového adaptéru zrovna nachází?
Děkuji za názory.

když už se někdo rozhodne pro nesmysl - "herní notebook" - nemá co řešit jestli mu to prospívá nebo ne.
jen provoz na adaptér je schopný dodat maximální výkon. z baterky se cpu a dnes i grafika podtaktuje, ať odběr vydrží delší dobu. to je přímo proti požadavkům zapařených uživatelů.
z adaptéru se pak baterka dobíjí jen tolik, kolik zrovna notebook nepotřebuje, čili spíš nedostatečně.
indikace dobití akumulátoru je ve windows už nejméně 18 let, tak snad vidíš, kolik se ti akumulátor během dětinského hraní dobil. do rána zvládne zbytek.

Do notebooku, ktery byl vetsinu sveho zivota zapojeny do site, jsem kupoval nahradni baterku po osmi letech, kdy cas nenarocneho behu ciste na baterku klesnul nekam na pul hodiny, cas behu na adapter neomezeny. Poslednich asi 5 let ten notebook bezel prakticky nepretrzite.

Jak dlouho si myslis (pri soucasnem tempu narustu HW narocnosti her), ze tvuj "herni" notebook vydrzi byt "herni", aby byl zatezovan pri pareni "narocnejsich her" (a ne jen "archaickych vykopavek") ?