Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem win 8.1 nestabilní pc, padá průzkumník i prohlížeč

ahoj, mám notebook asus, win 8.1 64bit. Nedávno mi nešel zapnout, tak mi jeden pán přes instalační cd opravil os. pak to bylo v pohodě a najednou je notes strašně zabržený, seká se, chrom na dvě kliknutí přestane reagovat a pak se vypne. průzkumník souborů neustále neodpovídá, outlook taky, dělat cokoli ve photoshopu je na mrtvici... navíc mi nejdou stáhnout aktualizace win Kód chyby 8E5E03FE. nějaká rada?

stav disku ukáže crystaldiskinfo
kontrolu souborového systému máš ve vlastnostech c:
nestabilitu průzkumníka způsobují doinstalované doplňky, vyvolané na menu pravým myšem - odinstalovat nesmysly
výkon může ubírat spyware, který av nezachytí: adwcleaner.
zpoždění při startu a zdechlost systému způsobují zbytečné automaticky spouštěné procesy a služby:
- pro kontrolu spouštěcích míst ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).
- pro kontrolu procesů v paměti process explorer.
chyby systému a aplikací ukazuje prohlížeč událostí -> protokoly windows

pokus o opravu systému (z cmd.exe jako správce):

sfc /scannow

jestli používáš nějaké "čističe pc", smutně proslulé hlavně mezi dětmi a bfu, má to ten systém už za sebou a najdi si čas na novou čistou instalaci.

aktualizace jsou zlo.