Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem streamovaci program

zdravim, mam lg smart tv a snazim se z pc (respektive hdd na nej napojenych) streamovat filmy na tv..
tv je pripojena pres lan kabel a pouzival jsem smart share, ale tetnto program je spatne vytvoreny, brutalne se seka a nechce prehravat 4k filmy.. vsechno se proste brutalne seka..
pak jsem nasel program serviio, ktery jednu dobu sel krasne.. nic jsem nemusel resit a 4k filmy sly plynule bez sekani..
pak ale nastal problem, kdy po spusteni serviio se mi ukazala prazdna obrazovka s napisem Cannot connect to the server, it doesn't seem to be running...
to se podarilo castecne vyresit tim, ze podle navodu na netu jsem v config souboru zmenil value na debug..
pak slo zase vse jak ma az dneska, po zapnuti tv a programu serviio (ktere se mi zase nechce vubec spustit, ale po par restartech pc naskoci) mi to nechce prehravat zadne filmy ani serialy.. neustale to pise, ze se nepodarilo rozpoznat soubor..
tak se chci zeptat jak nastavit serviio tak aby fungovalo a nebo poradit jaky jiny program ktery skutecne funguje bez problemu si mam zvolit? diky moc

tv je pripojena pres lan kabel a pouzival jsem smart share, ale tetnto program je spatne vytvoreny, brutalne se seka a nechce prehravat 4k filmy.. vsechno se proste brutalne seka..

- To zalezi jaky codec, HEVC to video pouziva. Rozliseni 4K jako takové jeste nic moc neznamena.
- Nekteré 4K (H.265 s polovicnim datovym tokem) prehraji bez problému pres (LAN) sit, jiné (H.264) nedam ani pres USB.
Poradil bych ti jen nejdriv ten urcity film 4K co se ti seka pres sit, zkusit pres USB, jestli se bude sekat i tak, tak si usetris instalovanim nejakych zbytecnych aplikaci které stejne nic nevyresi ..
PS : Jinak na multi-medialni sdileni na TV pouzivam KODI (ktery podporuje UPnP DLNA, samba, umi precist vic codeku jak ma hloupa televize ). Pro 4K uprednostnuji alespon HEVC / H.265.

ty vidis problem sekani v bit rate a kabelu, ale ja pisu ze jde o samotne programy

- Nic o kabelu, nebo cosi takového ti nepisu, psal jsem o kodecich k casi prispevku kde uvadis "se mi video brutalne seka". Také mam Lg a KODI v nem nainstalované mam a 4K (HDR) prehravam bez problému.