Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jsou mailové klienty, které neumí odeslat+přijmout najednou/současně?

Dobrý den narazil jsem na problém v mailovém klientu . Když mám mail v složce outbox (tedy napsaný a připravený k odeslání) a chci ho odeslat, tak mi nějak hapruje "funkcionalita" připojení k mailboxu podivně. Když jsem již připojen k mailu (nedávno jsem synchronizoval aspojení je aktivní), tak odeslání mailu způsobí odpojení, odešle se mail a nadále již připojen nejsem. Když připojen nejsem, a otevřu mailový program a chci udělat synchronizaci, stane se podobné... Když připojen jsem, odešlu mail, nedojde současně k synchronizaci, nedozvím se nově doručené maily..
Tak mě napadá, je tohle normální, nebo jde o věc klienta, providera, či něčím jiným?
Schránka google, mailový klient Nokia Symbian E-mail.IMAP samozřejmě (a SMTP)

co to znamená "kam vedou" Jako traceroute, nebo reverzní DNS záznam?
Maily se odesílají hned, pokud dám tlačítko odeslat. Pokud dám odeslat později, nebo jsem offline, uloží se do (lokální)složky Outbox. A podle nastavení se odešlou za nějakou dobu nebo při příkazu Připojit/odeslat/synchronizovat.
Stahují se příchozí zprávy automaticky dle intervalu, nebo ručně po příkazu přečíst a nebo po připojení (na dotaz)