Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Moden svítí ale není signál

Zdravím mám internet LTE od vodafone akorát že sem tam se mi stává nejčastěji při zapínání pc že mi naběhne modem tak že na něm svítí jen power on 5G sít a bliká na tom LAN1 toje kabel kterej je strčen z pc do modemu a ale jinak nesvítí vůbec nic a internet nejde,trvá to cca třeba hodku a pak najednou signál naskočí a wifi jede nevíte kde mi mohl být problém jestli mezi wifi a vysílačem venku a nebo něčím jiným? :....kabel pro pc jsem koupil uplně nový a stejně se mi to furt stává.

Parkrát to udělalo i dřív pak na dlouhou dobu klid a ted už se mi to stalo v sobotu v neděli a i v pondělí tak nevím co stím je,akorát diagnostika psala jednou že spojení mezi modemem a vysílačem atd je přerušeno ale kabel do modemu a pc je zapojen a na modemu vždy LAN 1 svítí tak leda jestli není něco s vysílačem.

Jedna z těchto možností (nebo i kombinace téhož):

1 Slabý signál od BTS, najít lepší místo pro tu budku - výš nad povrch planety, jiná strana budovy (kterým směrem se předpokládá BTS).
2, Nebo zdechla přijímací/vysílací část přístroje - volat týpka od Vodafonu, má to určitě záruku.
3. Vadný síťový zdroj, obvykle bývají na pokraji svých možností, pak to dovede dělat divy. Zkusit zdroj od Rákosníků stejného napětí a daného proudu, bacha na polaritu konektoru. I na to bych volal týpka, také by měl být zdroj součástí záruky.

PS: Přijímač mobilního Internetu není nutné vypínat. Ono to někdy trochu trvá, než to naběhne, hodina je však opravdu příliš. Měla by tam být kontrolka jestli to má spojení s BTS.