Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o doporučení levného harddisku na občasné offline zálohy

Dobrý den,

rád bych si pořídil přenosný harddisk s co nejlepším poměrem cena/giga. Účel je prostý, šlo by o cold storage na zálohy, byl by velmi málo využíván, prostě jen jednou za čas bych nahrál nějaké fotky atd. a zase jej odpojil. Mým cílem je především co nejlepší poměr cena/GB, velikost by měla být cca 1 TB. Možná by byl přijatelný i klasický pevný disk, pokud by byl cenově výhodnější.

Z přenosných disků mne zaujal Verbatim Store 'n' Go 1TB, 2,5", USB 3.0.

Z těch běžných pevných disků potom WD 1TB, 3.5", SATA3 6Gbps, 7200rpm, 64MB, WD10EZEX.

Rychlost skutečně nehraje roli, hlavní je cena, protože jde jen o "skladiště." Moc tomu nerozumím, proto si rád nechám poradit od odborníků, mnou uvedené harddisky jsou pouze návrhy.

Předem děkuji za všechny rady, tipy a postřehy

Petr

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Dělej jak myslíš, já bych na to šel úplně jinak. Na zálohu dat co nejlevnější šunt? Data jsou to nej… poslední
L-Core 30.07.2019 14:38
L-Core

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru