Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win7 problémy pri zapnutí/používaní

Zdravíčko. Kategóriu som nedal ani SW ani HW, lebo neviem čoho sa týka presne problém. Opíšem ho :

Počas používania/hrania pc sa všetko javí normálne, nič neseká, netrhá, nieje spomalené. No občas, tak raz za týždeň náhodne BSOD, či som iba na webe alebo niečo hrám.
Normálne vypínam PC cez Start>shutdown. Keď zapínam PC už nahráva logo Windowsu, tak 5z10 prípadov mi zablbne PC.. tu je viac možností :

- buď mi zamrzne komplet PC, zhasnú periférie ,svieti grafika, doska a powerbutton - musím hardreset
- nabehne mi do win7, hneď nato BSOD, resetne sa, navrhne mi Repair blabla
- nabehne k logu, dostane reset bez BSOD, ale potom nabieha systém asi 5 minút

V poslednej dobe mi to robí veľmi často ako som už vravel. Prečistil som HW vnútro. Odinštaloval SW ktorý netreba a celkovo som vypucoval PC, no problém pretrváva.

Z event logu som vytiahol tento, lebo je to kritická chyba ktorá sa zapisuje keď sa mi stane problém.

General- The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.
(viem čo to znamená, ale ja vypínam PC cez Start>shutdown)

- <System>
<Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}" />
<EventID>41</EventID>
<Version>2</Version>
<Level>1</Level>
<Task>63</Task>
<Opcode>0</Opcode>
<Keywords>0x8000000000000002</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2019-07-30T13:15:32.952800000Z" />
<EventRecordID>172320</EventRecordID>
<Correlation />
<Execution ProcessID="4" ThreadID="8" />
<Channel>System</Channel>
<Computer>****-PC</Computer>
<Security UserID="S-1-5-18" />
</System>
- <EventData>
<Data Name="BugcheckCode">10</Data>
<Data Name="BugcheckParameter1">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter2">0x2</Data>
<Data Name="BugcheckParameter3">0x1</Data>
<Data Name="BugcheckParameter4">0xfffff80003042c6f</Data>
<Data Name="SleepInProgress">false</Data>
<Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data>
</EventData>
</Event>

Edit: Zoznam komponentov :
i5 6600k, msi gtx 1070 gaming x8, SSD+2xHDD, z170 pro gaming, m12 II bronze EVO ,Hyperx predator 3000mhz 2x8GB DDR4

Predtým som mal 350W a neutiahlo lebo mi jeden z PIN hlavného napájania dosky bol čierny to je pravda. či sa niečo poškodilo elektronicky, bohužial nemám ako zistiť lebo sa tomu nerozumiem. Opticky som pozeral a nevyzerá žeby tam niečo bolo zhorené. Zdroj nový som kupoval pred 3-4 mesiacmi práve kvôli tomu PINu čo zhoral. Doteraz mi všetko išlo. Takto mi to robí asi mesiac. Teraz ako tak píšem tak som si spomenul že som mal nejaké čudné problémy s USB po výmene zdroja. Stále mi vyskakovala tabuľka že USB malfunction a za 5 sekúnd to zmizlo a dlho nič a zase. Potom ten malfunction prestal a zabudol som naň.

Píše mi že neviem aktualizovať

To ti asi nepíše.

lebo to nieje k môjmu systému a pritom sťahujem win7 64bit

Stahuješ to počítačem, na kterém je nainstalovaný Windows 7? Nestahuješ to z "W desítek"?

Nejprve spusť CMD (spustit jako správce) a zadat sfc /scannow

Udělal jsi to?

Nemám ako vyskúšať, lebo nemám náhradný zdroj. Ale jasne. Keď to neprestane, kúpim si druhý a keď nie tak budem mať náhradný zdroj :)
Vyčistil som PC ako som písal , tj. vybral čo sa dalo, vyfúkal, očistil od prachu, chumáčov medzi vrtuľkami, mriežkou chladiča, box pri HDD zásuvkách komplet a všetko vrátil na miesto.

General- The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.
<Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid=...
<EventID>41</EventID>

tos vybral až hlášení po restartu o tom, že ti systém spadnul.
normální je nehledat v eventlogu v přehledu chyb, ale jít až do "protokoly windows" -> "systém", jestli tam něco je.
máš to setříděné podle času, před tvou chybou je událost eventlog = restart, až předtím může být něco zajímavého.

ale jestli nemáš modrou obrazovku, spadne to jen do černé nebo restart za běhu, je to hw chyba a ta v eventlogu nebude.
jak čtu, u tebe je to kombinace všeho, to je špatné.

na čtení bsod je dobrý: nirsoft bsod viewer
spustil bych taky crystaldiskinfo, jestli náhodou není chyba c7 = crc error, to by vypadalo na kabel k disku.
a taky nechat běžet třeba memtest86+

mohl jsem přehlédnout, ostatně popis chyb jeho modrých a černých obrazovek dává tušit, že to nemá jednoduché řešení.

jenže když sem milovník špatně vyčtených událostí cpe jemu nepochopitelný výpis .xml, neumí ani setřídit události podle času i když návod dostal - a když se v tom jako laik neorientuje, je líný jako prase, aby spustil ten bluescreenview.exe, o čem se s ním chceš potom bavit?

Event ID: 50
Task Category: None
Level: Error
Keywords: Classic
User: N/A
Computer: xxx-PC
Description:
The ISR has detected an internal state error in the driver for the PS/2 pointing device.
Event Xml:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
<System>
<Provider Name="i8042prt" />
<EventID Qualifiers="49157">50</EventID>
<Level>2</Level>
<Task>0</Task>
<Keywords>0x80000000000000</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2019-08-01T13:15:29.749400000Z" />
<EventRecordID>173436</EventRecordID>
<Channel>System</Channel>
<Computer>xxxx-PC</Computer>
<Security />
</System>
<EventData>
<Data>
</Data>
<Binary>000008000100000000000000320005C03205000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000</Binary>
</EventData>
</Event>

Dalsia chybicka, a pritom ps/2 nepouzivam