Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Preinstalovat win cez bios ?

Dobry den chcel by som sa opytat da sa nejako preinstalovat win 10 cez bios ked nemam cd ani usb s novym windovsom ? Sekol mi pc nereagoval tak som ho vypol rucne potom som ho zapol a nechce ma pustit zadat svoje heslo ukaze sa mi tam ten pekny obrazok jak na zaciatku potom hocico stlacim a nechce ma pustit zadat heslo a ist dalej. Vopred dakujem za kazdu pomoc.

Vždy je nutné mať po ruke bútovacie ISO s W10. Lebo z ISO napravíš systémové súbory v príkazovom riadku; sfc /scannow,

alebo

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
z úložiska wim:
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /Source:wim:X:\sources\install.wim:1 /LimitAccess

prípadne prešrotuješ z ISO celý systém so zachovaním SW a svojich dát:
https://www.windowscentral.com/how-use-dism-command-line-utility-repair-windows-10-image

--------------------------------------

Stránky MS predávajú celkom zadarmo ISO W10, stačí stiahnuť nástroj a na druhej mašine vytvoriť bútovaciu flešku (usb) z ktorej spravíš čistú inštaláciu desiny.

https://www.microsoft.com/sk-sk/software-download/windows10

Ideálne najprv použiť nástroj Diskpart.exe - Clean - set Active primárny a aktívny oddiel, format NTFS / MBR. Aspoň sa zbavíš GPT, UEFI molochov tak nepotrebných xindlov na domácej mašine.

Licenciu W10 nemusíš zadávať, lebo je tvoj HW na základe ID adresy už servermi MS, zaregistrovaný.

Po inštalácii si sprav obratom Image (bitovú) zálohu systémových oddielov niekam vhodne bokom (EaseUS Backup Todo, Aomej backupper, apod. (Stačí záloha na druhý logický oddiel detto pevného disku prípadne na externý hdd). Tieto peripetie ťa obídu, vyladená, čistá záloha OS, vec istí lebo sa prepíše step-by-step všetko na systémom oddiele. Ostatné oddiely pevného disku zostanú zachované, neporušené spolu s dátami.