Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Po připojení m. SSD se dekativovali SATA porty 5 a 6

Dobrý den,
Koupil jsem si M.2 SSD a po připojení jsem zjistil, že na desce se po připojení m.2 deaktivují SATA porty 5 a 6. Problém je že momentálně mám všechny SATA zabrané a na 5. a 6. zeřízení nefungují.
Můžete mi někdo prosím poradit jak situaci řešit?

Napadlo mě vyřešit to tímto:
https://www.czc.cz/axagon-pces-sa2/214610/produkt
ale nevím jestli mi to např. zase nesebere linky PCI-E pro grafickou kartu.

Deska: MSI Gaming M3 Z97

Díky za rady

a jaky presne ten SSD disk mate? Bud je SATA a potrebuje ten SATA port. Nebo NVMe/PCIe, a samozrejme si veme 4 PCIe linky (= grafika padne ze 16 linek na 8)

- edit - ten linkovany SATA radic si veme 1x PCIe, jak to ma ted Z97 s PCIe linkami netusim a nechce se mi hledat, ale i kdyby jste omezili linky u grafiky na pulku, nebude to znat.

Nové SSD mám Transcend PCIe M.2 SSD 220S 512GB.
už mám v PC i tu rozšiřujicí kartu a zdá ze že vše už je ok, teď už jen Windows hodit na ten nový SSD.
Jinak dle všeho (CPU-Z, GPU-Z, Aida) má grafika stále 16 linek PCI express. Co jsem koukal na čipset Z97 tak grafika je připojena přímo k procesoru tak proto má stále 16 linek (teda doufám), zatímco ostatní PCI sloty jsou k čipsetu a nežerou tak linky grafice.

Prvni slot PCIe x16 je 16 linek na grafice (16-0-0), kdyz zapojis neco do druheho PCIe x16 slotu, tak je to 8 linek (8-8-0) a kdyz i do tretiho, tak to byva 8-4-4. PCIe x1 maji obvykle nejake linky zvlast mimo, tudiz kartu urcite pripoj do nektereho PCIe x1 a bude to OK.