Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zapomneli updatovat bios a novy pocitac nebezi

Ahoj,

situace: staveli jsme s kamosem pocitac, upgrade, takze jen par veci.

Stary PC: zdroj Corsair RMx-550, deska B250, i5-7500, 4x4GB 2400 RAM, GTX1070Ti, Kingston UV500, WD 2TB

Novy upgrade: deska Asus ROG Strix B450, procesor RyZen 3700X, pameti 2x8GB 3200, Crucial BX500

+ u CZC zaplaceno update BIOSu na Ryzen 3000.

Takze ven sla jen deska, procesor a pameti.

Namontoval jsem to, spustil a nic, signal do monitoru nula, proud tam jde, vetracky se toci, barevne diody sviti az na vetrak originalniho boxu RyZenu, ten se roztoci a behem 15s se zastavi.

Na desce sviti kontrolni dioda - zluta. Beep cody zadne, ale kamos nema na skrini repro a v desce nevim, jestli systemovy reprak na beep cody je.

Na desce v manualu (boot - zluta zelena, graphic - bila, procesor - cervena, ramky - zluta).

Vyndali jsme to nas stul, vymenili i ty ramky, nahodili minimalni konfiguraci, proste vsechno a furt je to stejny.

Moje zavery:

-vadny procesor

-vadna deska, ale v CZC ji museli mit spustenou, kdyz tam nahravali bios

-vysrali se na to a bios nenahrali.

K cemu byste se priklaneli? A je mozne, ze by toto ukazovalo vubec na stary bios u AMDecka?

Predem dik.

Řešení:

Koncim se stavbou pocitacu kamosum, aspon do doby nez je opusti poblazneni RyZenama a zacnou zase stavet na Intelu.

Timto prohlasuji, ze si uz od AMaterskych Debilu AMD v zivote nic nekoupim.

Az budu potrebovat upgrade pocitace, tak pujdu do procesoru Intel, doufejme, ze tou dobou uz budou na 10nm. U grafickych karet pak neni co resit, NVidia je jen jedna!

Takze to dopadlo tak, ze se Czechcomputeru update BIOSu nepovedl a museli to naflashovat znovu.

U Intelu vam prodaji desku s procesorem zapojite to a funguje to. U AMD desky nejsou, budou pry za pul roku, totalni amateri a proto je treba si starsi desku dodelat doma, takze u toho stravite celej tejden jako ja. AMD nikdy uz!!!

Jo jak to zabalí nějakej Číńan ve fabrice taky nebude jak přes kopírák,jedině kde to poznáš je nějaká pečeť a ty už se moc nedávaj.Vyndat a zandat prkno nazpátek do obalu co je hned na vrchu to s ničím moc nezahejbe,poznat to jde akorát když to dělá nějaký prase co napatlá někde pastu apod.:-)

No, rekl bych, ze na krabici nebyla originalni prelepka, ale to ze to rozbalili neznamena, ze udelali flash biosu. Jinak to vyndal z "igelitu" kamos, takze jak to vypadalo, nevim a on zadny odbornik pres PC hardware neni, proto to nakonec chtel sestavit ode me, s tim, ze bych to udelal u nej a mohl mi koukat pres rameno, jak se to dela. Takze me i stve, ze to takhle dopadlo, ac jsem pro to vic udelat nemohl.

Taky mohli Flash dosrat a prkno klidně pak odeslat bez nějakýho testu,u CZC i jinde je možný všechno vadná MB nebo CPU tomu bych moc nevěřil....(odnes bych to tam že to zprasili a nenajede to,zaplaceno dostali a předali nefunkční celek,jestli si to teda testnul v základu ono totiž i blbej vadnej kablík udělá svoje co sem teď kupoval novej PSU rozesralo to celej komp)

Koncim se stavbou pocitacu kamosum, aspon do doby nez je opusti poblazneni RyZenama a zacnou zase stavet na Intelu.

Timto prohlasuji, ze si uz od AMaterskych Debilu AMD v zivote nic nekoupim.

Az budu potrebovat upgrade pocitace, tak pujdu do procesoru Intel, doufejme, ze tou dobou uz budou na 10nm. U grafickych karet pak neni co resit, NVidia je jen jedna!

Takze to dopadlo tak, ze se Czechcomputeru update BIOSu nepovedl a museli to naflashovat znovu.

U Intelu vam prodaji desku s procesorem zapojite to a funguje to. U AMD desky nejsou, budou pry za pul roku, totalni amateri a proto je treba si starsi desku dodelat doma, takze u toho stravite celej tejden jako ja. AMD nikdy uz!!!

To s tou deskou "výhoda" o ničem,kdo mění HW každý 3 roky za novej ze sportu? Novej DDR5 taky budeš měnit desku u AMD co bude příští rok asi...Co vyšel Ryzen první generce mám Intel a až bude DDR5 tak to bude stejně jako u AMD na novej komplet,za tu dobu určitě nový generace nějakej výkon navíc mají ,ale určitě to nestojí za výměnu třeba z KB na CL i kdyby to šlo.:-)

Presne tak, mel jsem procesor a desku s DDR, DDR2, DDR3, DDR4.

Pro vsechny: Sorry, ale to, ze RyZeny 3000 jsou ted a desky az za pul roku je proste neomluvitelny. A kdyz se podivas ne na cenu procesoru, ale na cenu desky+procesoru, abys to nemusel dodelavat doma, tak dneska RyZen 3800X + X570 je priblizne stejna cena jako Intel i7-9700K + B365. Takze ja proste na AMD kaslu a budu se drzet Intelu.

mel jsem procesor a desku s DDR, DDR2, DDR3, DDR4

Ale jaká to je doba od DDR po DDR4? Každého volba, proč ne. S těma deskama souhlasím, je to průser, to si mělo AMD pohlídat kvůli lidem, co kupují novou sestavu. Ale tobě to zprasilo CZC a ještě jsi za to platil. Oni to tam netestují nebo co?

O vine CZC se netreba bavit, kamos zaplatil 200Kc za update BIOSu, telefonicky mu potvrdili, ze to bylo updatovano a pak se zjisti, ze se to nepovedlo. To jsou take amateri, o tom neni pochyb. Ale mne jde primarne o to, ze si kupuju novy procesor, tak si ho koupim s novou deskou a je vymalovano. Ovsem u AMD si musim koupit desku za deset tacu s hucicim vetrakem nebo zastaralou desku s nejakym pokoutnym dodelanim do funkcniho stavu, ty at se jdou bodnout taky.

Obávám se, že vás Intel nemít, tak si vás snad musí vymyslet. Z chyby prodejce uděláte aféru, za kterou může výrobce procesoru.
O jaké desce "prý za půl roku" to píšete? Příští týden tu budou nové desky od MSI s chipsetem b450 a out-of-the-box podporou nových RyZenů.
Ale nikdo a nic vám pochopitelně nemůže mluvit do toho, na jaké platformě počítač postavíte.

Pro RyZeny 3000 ma AMD za pul roku vydat chipsety na desky B550, ktere na zakazku pro AMD vyrobi AsMedia. Momantalne jsou pro RyZeny 3000 jen drahe desky s hucicimi ventilatory X570.

Apropo rikal mi servisak, ze at se nedivim ty casovy prodleve pri spusteni pocitace nez to nabehne do BIOSu, ze je to u tech RyZenu 3000 na B450 deskach normalni, ze proste jsou to desky pro RyZeny 2000 a tahle dlouhodoba podpora AMD ma svoji dan, ale kdyz chce nekdo provozovat na starem chipsetu novy procesor, tak je to jeho boj.

Oddel prosim dve chyby: samotnou chybu prodejce a to, ze proste AMD nestihla vyrobit nove chipsety a lidi se holt musi spokojit se starsimi.

Zopakuji: v zahraničí už se nové desky s B450 prodávají, u nás začnou nejspíše příští týden. Celý problém tedy vznikl proto, že kamarád nedokázal týden počkat.
To, že je pro nový procesor třeba flashnout BIOS, je naprosto běžné u Intelu i AMD už mnoho let, takže nad tím se není třeba pozastavovat.

NE.

B450 je chipset pro RyZen 2000, pro RyZen 3000 je pouze chipset X570 a bude nekdy za pul roku chipset B550. AMD ale umoznuje provoz novych procesoru i na starych chipsetech, ovsem ma to sve mouchy. Na jednu stranu je samozrejme od AMD hezke, ze toto dela a ze clovek, ktery lepsi novejsi procesor nemusi menit hned desku. Druha strana mince ale je, ze clovek, ktery si chce s novym procesorem koupit novou desku musi pul roku cekat, to se ti u Intelu nestane, ten ma vzdy od uvedeni procesoru venku i nove desky.

Tvoje "nove" B450 desky jsou jen obycejne B450 desky s novym BIOSem nahranym uz od vyrobce.

Celý problém tedy vznikl proto, že kamarád nedokázal týden počkat.

S tim souhlasim, kamarad fakt nedokazal pockat i pres mou radu, pockej do zari, ale proste nechtel.

Jakože Intel má vždy několik nových chipsetů při uvedení nových CPU? Desky s chipsetem X570 přece jsou, čili na výběr bylo. Kamarád šel cestou staršího chipsetu a nedokázal týden počkat na nové desky, proto zvolil flash BIOSu v CZC, který tam nějaký brigádník odflákl. Není to problém AMD.