Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kúpa MS WORD

Tak ako WIN 10 sa da kúpiť na aukru, da sa za nizsiu cenu takto niekde kupit word? staci aj ta najmensia verzia word,excel, powerpoint. Ako študentovi mi viac netreba

Když jsem se podíval na ceník a hlavně na licenční podmínky (předplatné na dobu určitou), usoudil jsem, že to vlastně nepotřebuju a na zatím nejnovějším počítači (6 let) mám pouze open office. Zatím stačí.
Jako studenti jsme měli možnost využívat studentské verze programů, mezi nimi byl právě i balík oficů, nenabízí škola také něco takového? U nás to bylo úplně zadarmo (office byl z té nabídky asi to nejlevnější, to si asi student pořídí, ale představa, že si student bude kupovat třeba matlab už tak reálná neni) a prý to fungovalo ještě nějakou dobu po ukončení studia (asi jako přístup do elektronické knihovny), nemám s tím zkušenost, protože jsem to nevyužil, ale ta možnost tam byla.

většina lidstva to asi nepotřebuje, ale tady bude s kompatibilitou asi problém. řekl bych, že excel je jediná součást office, za kterou se sluší platit, ostatní je odpad.

word je zaměnitelný za libovolný balík alternativních office.

powerpoint slouží výhradně k předvádění, kam až dostoupila tupost lidstva v naprosto zbytečných prezentacích. jeho instalací nebo náhradou nemá smysl se zabývat.

že excel je jediná součást office, za kterou se sluší platit

Už bych to tak pevně netvrdil. LibreOffice mají velmi slušnou kompatibilitu s Office. Posílám nějaká debilní hlášení, tabulka Excelu je narvaná vzorci a různými kontrolami, v LibreOffice to v pohodě chodí a když to uložím ve tvaru XLSX, tak to i všude zase přečtou. Jistě, asi v nějakých super extra zavrocovaném sešitu to možná nechodí, ale zatím jsem se s tím nesetkal.
S PowerPointem souhlasím, to co lidi roznášejí po Netu za debilní prezentace, to by mělo být přímo trestné.

No nevím, OO a LO používám léta, ale není týdne neb měsíce, aby se nesetkal s nějakou nekompatibilitou. Formuláře, formátování, prostě vždy něco, proč v OO nebo LO nemohu jednoduše otevřít formulář, vyplnit jej a zaslat zpátky nebo vytisknout ve stejném formátu, jak má originál. Vždy se musím drbat pravou rukou za levým uchem a vždy přitom lituji, že jsem nekoupil MSO.