Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win XP Home - hlášení: no system or no disc

ahoj, asi před 2ma týdny mi při běžícím PC (jen internet) najednou skočila černá obrazovka s hláškou: No system or no disc.
po připojení externího HDD a vložení instalačky win (originál) se komp rozchodil, zálohovala jsem data, zformatovala hard a natáhla znova win. asi po týdnu stejný problém... bez vložené instalačky v mechanice se komp nebaví... 3-[ kontrola disku ok, antivir, antispyware ok...
notebook HP nx6110 1,73G 512M, 2 a půl roku...
dík za každou odpověď Helfina

Skus ho len vypnut (podrzis zapinacie tlacitko 5sekund) a znova zapnut. Objavuje sa to pri kazdom zapnuti, alebo len obcas?
V BIOSe je disk zdetekovany?

P.S. Este by bolo dobre vediet aky velky je ten disk a aky presne Win, a aky servicepack si v tom Win mal.

P.S.2. a ked vybehne ta hlaska tak skus len restart (ctrl-alt-del), ak by sa len disk pomalsie inicializoval tak to pomoze ptz disk sa pri resete neinicializuje len pri zapnuti, skus a daj vediet.

zkusila jsem ho vypnout a znova zapnout a hláška nevyskočila (víc jak týden vyskakovala pravidelně, proto jsem už nechávala instalačku trvale v mechanice)
nevím jak v biosu???, v tento počítač, vlastnosti disku, nástroje, kontrola disku - vše ok
HDD 60G
WIN XP Home, SP2 (přímo instalačka)
na radu kamaráda pro jistotu neinstalované další aktualizace - vždy to spadlo po instalaci nových aktualizaček...
asi před rokem mi komp po instalaci aktualizaček téměř zamrzl - najetí trvalo víc než 10 minut, poprvé byla hláška no system or no disk v den instalace nových aktualizací...

Nestrkaj tam instalacku a normalne to pouzivaj. Ak vybehne hlaska tak skus len ctrl-alt-del (mozes aj opakovane az kym to nenabehne). Ak to bude nahodne nabiehat/nenabiehat (resp. nabiehat po ctrl-alt-del), tak aktualizacie s tym nemaju nic spolocne, ale napr. disk odchadza a treba ho vymenit alebo su tam studenaky na konektore disku (t.j. HW problem na doske notebooku) apod. - ak je to este v zaruke tak by som to reklamoval.

P.S. V BIOSe som myslel proste v BIOSe (F2 alebo Del pri starte). Ze ci je disk ihned po zapnuti v BIOSe uvedeny - zdetekovany. "Kontrola disku" vo Win v tomto pripade nema ziaden zmysel.