Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno výrazný šum v slúchadlách na notebooku

Zdravím, mám problém, s ktorým si už naozaj neviem rady a chcela by som poprosiť o pomoc. Mám nový notebook Lenovo Legion Y740 s Win10 a po pripojení akýchkoľvek slúchadiel (skúšala som lacné a aj kvalitné herné) počuť v pozadí výrazný šum. Skúšala som sa hrať so všetkými nastaveniami zvuku vo windowse (win10 som predtým nepoužívala tak je možné že som nejaké nastavenie prehliadla) aj v lenovo vantage a šum som nijako neodstránila, jediné na čo som prišla je to, že z lavého kanálu je ten šum oveľa výraznejší ako z pravého. Skúšala som už aj preinštalovanie ovládačov a stále nič. Bola som presvedčená, že šum je softvérového pôvodu ale teraz už fakt neviem - mám volať technika, aby mi prišiel vymeniť zvukovú kartu alebo je to vážne softvérové a dá sa to nejako vyriešiť? Prípadne existuje nejaký test vďaka ktorému viem zistiť či je to spôsobené hardvérom alebo softvérom? Ďakujem za všetky rady.

V pripojenom linku ale nie je popisovaný práve môj problém. Mne sa šum nevyskytuje len v určitých momentoch či hrách ale stále. A nerada by som zbytočne otvárala a nechala sa technika rýpať v novom notebooku pokiaľ je problém softvérový, nie som si istá tým že je to zlou zvukovkou.