Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Update biosu na starém notebooku - nenabootuje ho z ničeho

Ahoj, potřebuju poradit. Už jsem se potkal s hodně starýma počítačema včetně notebooků a většinou měly staré desky a staré noťasy problém s tím, že nenabootovaly něco, co dnešní počítač nabootuje úplně běžně. Potřebuju do noťasu HP Compaq 6715b nahrát nový bios a nemůžu to do něho dostat. Říkal jsem si, že to zkusím aspoň postupně, verzi po verzi, ale marně. Když najedu na stránky od hp, tak je tam těch verzí několik... momentálně je tam verze F.07 a chtěl jsem zkusit tam dát hned tu další, což je F.0B a nejde to. Odkaz je tady: https://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp39001-39500/sp39369.exe. Je tam možnost vytvoření buď CD nebo flashky, ale ten notebook ani jedno z toho nenabootuje, ikdyž na CD třeba chvíli hrčí. Mechanika je ale dobrá, protože jsem z ní bootoval XPčka, abych je opravil. Neví někdo co s tím? Díky moc :)

No a zkusils to udělat podle toho přiloženého návodu a potom se přesvědčil nějakým programem, že to CD je bootovací?

To create a bootable BIOS ISO image file on a CD/DVD, complete the following steps:

Insert a blank CD or DVD into the CD/DVD recordable drive.
Click “ISO Image” to obtain the ROM.ISO image file.
ISO Image.
Double-click “ROM.ISO,” which launches the RecordNow! CD&DVD Recording software.
Click the Burn button to start creating a bootable BIOS upgrade CD.
With the newly created bootable CD in the drive, restart the notebook. The notebook should now boot from the CD. Follow the on-screen instructions to complete the BIOS update.

Snad k tomu máš důvod, ty soubory jsou 11 let staré.

Jediné co jsem nepoužil byl ten jejich RecordNow! software. Mám za to, že když použiju nějaký vypalovací program z dnešní doby, tak že mi to bootovací CD vytvoří, když mi ho vytvořil i z isa s Windows XP nebo ne? Jinak, když už jsi to načal, jak ověřuješ, že je bootovací, krom toho, že ho zkusíš nabootovat?

No podľa mňa - nie je to bootable. ISO (obraz disku) je kópia nejakého CD, DVD a pod. a na to aby sa to ISO spustilo (napr. súbor setup.exe a pod.) je potrebný iný príkaz. A práve bootovacie médium preberie svojim príkazom práve tento súbor z ISO - musí prevziať riadenie. A obyčajné vypálenie ako ISO to nevie.
Na vytvorenie bootable medium sa používajú na to určené programy (napr. Rufus, PowerISO).

mě to nepiš, já na tvůj krám nevidím, nevím v jakém stavu je ntb, jak vypadá to nezapínání.
1) začal jsem tímto:

pravděpodobně odchází měnič napájení na základní desce

z 19V vstupních na ostatní napájení.

2) ta půlhodinová baterka taky není žádná výhra. ale nemá cenu to měnit, když není jasné, proč se to občas vůbec nezapne, viz 1)