Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výměna skla a krytu čočky foťáku u smartphonu

Zdravím, rozbil se mi mobil Honor 20 Lite- přední dotykové sklo a vzadu kryt čoček fotoaparátů (foto příloha). Chtěl bych poradit jak to teď řešit, abych někde nenaletěl a nepřeplatil 4x např. V mém okolí (Brno) jsem našel možnosti: pár menších "dílen" (Hlavní nádraží), nejspíš neoriginální díly což je rozdíl asi hlavně právě v ceně, přímo Huawei servis (ceny neuvedeny) a nebo na úrovni vypadající prodejna ve Vaňkovce, kde u Honoru uvádí na internetu cenu za výměnu skla 2500-4000. Cena pro mě hraje velkou roli a věřím, že v provedení a kvalitě dílů nebude takový rozdíl mezi těmito třemi možnostmi. Případně mě vyveďte z omylu. Mobil stál 6000 a je téměř nový, reklamace určitě nepůjde skrz moje zavinění blbostí a pokud mě oprava může stát, jak jsem se z cen u opravny ve Vaňkovce dovtípil klidně 5000kč, tak se asi zblázním. To je dost přemrštěné ne? Sám si na to určitě netroufám. Kolik může stát ta výměna sklíčka přes fotoaparáty? Na kolik by tyto opravy (přední sklo a sklo přes fotoaparáty) mohly zhruba vyjít, abych nepřeplácel? Děkuji za tipy a zkušenosti

Ještě bych měl dotaz k funkčnosti fotoaparátu. Měl jsem obavy jestli nedošlo k jeho poškození a než bude camera sklo, tak se mi povedlo to prasklé sundat. Přes foťák je teď vidět (zmizelo bílé skrvny a rozmazání), ale neostří na blízko. Ovlivňuje tohle nějakým způsobem sklo přes foťáky, nebo mám předpokládat, že je foťák poškozen? :(