Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Trochu ot,,utopeny,, telefon-co ted? Diky

Zdravim, mam mobil honor 8x 4/64.. Sotva4 mesice a prestalo mi fungovat tlacitko vulume up.. V reklamaci mi to neuznali z duvodu vniknuti tekutiny... X letefonu predtim mi spadlo do vody atd bez nasledku.. U tohohle si nejsem vedom ze bych ho nekde macel maximalne zmokl a prestalo fungovat co ma.. Otazka je co je potreba s tim udelat, aby to fungovalo normalne?? Zde jsou udajne fotky z reklamace.. Nechci do toho investovat moc pokud by to bylo nerentabilni tak to necham za symbolickou cenu na dily.. Za kazdou reakci moc diky.

https://ibb.co/bXxg4HN
https://ibb.co/K9DP09w
https://ibb.co/N3MY0Sf

ta deska je jen USB board, což je další korunová položka. A mimo to, to "polití" je IMHO naprosto kosmetické. Zoxidovaný board, přes který proteklo větší než malé množství vody (tj. pár kapek), vypadá jinak.
edit: mainboard je politý minimálně, tam šlo pár kapek kondenzátu z audio jacku - postačí očistit isopropylem. USB board je součástí balíčku z Ali, tudíž jej lze vyměnit.

Jenže čím telefony chránit proti vlhkosti a polití? Doba tlačítkových přístrojů chráněných v čiré pláštěnce z měkkčeného PVC je pryč. Třeba k mobilům Asus se nedal ten měkkčený obal sehnat. Mobilů jsou kvanta, ale základní příslušenství prodejci neumí dodat. Člověk aby volil černou barvu a černou elektrikářskou páskou preventivně přelepoval nepoužívané konektory. Kolega nosí mobil v obalu který si svařil ze silnějšího igelitu. Chrání ho tím pro případ totálního promoknutí.

Zadny z mych mobilu jsem nijak nechranil, zadny z nich nemel zadnou oficialni IP** odolnost, a zadny mi kvuli nejake oxidaci a spol. neodesel. A tim myslim vse co jsem mel od dob Nokie 5110. Pokud se k tomu clovek chova slusne, a nespadne mu telefon do umyvadla/zachodu/nezahuci s nim do reky atd. tak to fakt neni zadny problem. Jina vec je ze se na tom vseobecne hoji servisy, najdou jakykoliv naznak = haha to vam zadarmo neopravime, vlhkost, oxidace blablabla platit, platit!