Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdílné ceny za stejný monitor EIZO

ahoj

Chtěl bych zakoupit profesionální monitor, zvolil jsem EIZO, ale když je porovnávám tak i přes stejný popis vlastnosti obrazovky, velikost, jas, ips jsou ceny rozdílné. Proč ?
Jeden za 30 000Kc a druhý, úplně stejný za 38 000 nebo dokonce 45 000Kč, co dělá ten rozdíl když jsou úplně stejný a mají stejnou obrazovku ?
Nejde jen o jeden určitý model, tak nemůžu nechat link, myslím co určuje ten cenový rozdíl mezi monitory stejných parametru ?
Změna kategorie, původně: Periferie (Kurt)

U profesionalnich monitoru jako treba uvedené EIZO ten rozdil i kdyz jde o stejny monitor ceny delaji a doplacis jen za certifikaty.
Proto muzes mit jeden monitor za 1000$ a druhy za 1500 i kdyz ma identické parametry obrazovku, nebo provedeni.
Tech certifikatu je nekolik. Zpravidla jde o kalibraci barev, homogenitu etc. Kdyz a jelikoz jsme v "PRO / profesionalnim" prostredi a pracujes kuprikladu s foto pro nejkou reklamu muzes (muze byt i vyzadan) dolozit certifikat ze jsi to provedl na calibrovaném monitoru, treba pro rtenky od Chanelu co ja vim (jinak by ta upravena fotka u kazdého vypadala jinak, s jinym barevnym vyvazeni )..
* Jestli urité certifikaty (to musis vedet ty sam) nepotrebujes, tak klidne kup ten levnejsi model, na obrazovce rozdil neuvidis.