Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno novej hdd

hoj,potřebuji radu zakoupil jsem disk myšleno jak záložní v poč po namontování zapojení disk jede ale nejni vidět když dám tento počítač pouze hlavní C ve správci zařízení jsou vidět oba dva jak hlavní c i ten druhý ale nejni pořád vidět v tomto počítači jak nato snad někdo poradí díky

Řešení:

Nedřív je potřeba inicializovat disk - vytvořit zaváděcí sektor (o to se správce disků obvykle přihlásí sám). Pro disky větší jak 2TB je potřeba zvolit GPT, jinak je to jedno.
V dalším kroku je potřeba vytvořit oddíly (většinou jeden oddíl o maximální velikosti, ale je možné disk rozkouskovat na libovolně kousků, záleží na plánovaném použití) a ty naformátovat (přitom se volí písmeno nebo přípojný bod nebo nic).
Co na tom nejde, ve které fázi se ten postup zaseknul.