Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rada ohladom ram

Dobry den mam otazku mam pc ma v nom 4gb ram ale mam este z stareho pc 1gb a 2gb ram. Dalo by sa niejak ich dat do mojno "noveho" pc a tak mat 5-6gb ? V pc mam 4sloty v dvoch su ram a tie dva ties sluzia na ram alebo nieco ine ? Popripade by ste mi neporadili ako si ich sa to robi
Dik za odpoved
Keby ze nieko zauimaju parametre
Grafika -nvidia gf GT 730 2gb
Ram - 2x2gb
Procesor - Intel Core 2 Duo E8400

Pisat o podrobnejsich veciach ako tie ram budu spolupracovat, ci su rovnake, neznizis si frekvenciu povodnych pameti atd. asi nebudem kedze ti to je jedno a ide ti iba o zvysenie RAM. Ano, mozes mat aj 5-6gb RAM, ale necakaj ziaden zazrak ak vobec pocitis zmenu a bude to fungovat. Ale prejdem od mudrovaniu k jadru nech ma moj prispevok aspon trochu osoh.

Ano, RAM netreba instalovat, staci ich zasunut do PC. No skontroluj si ich model aby si ich netlacil na silu do slotu kde pasovat nebudu. :) Ten zarez na ram musi sediet s otvorom a pamet musi pri spravnom zapojeni zacvaknut. Inak to nie je nic zlozite. Nasledne zapnutie PC a ihned uvidis ci ti RAM zobralo a nacitalo ju. Je mozne ze ti PC po zasunuti novych ram nenabehne, tym padom tie pamate treba vybrat. Vsetko samozrejme rob pri vypnutom pc z napajania. ( vypinac na zdroji alebo to priamo odpoj zo zasuvky )