Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook do 10,000

Dobrý den
chci se zeptat jaký by byl nejlepší notebook do 10,000
chci něco na běžnou kancelářskou práci, sledování seriálů, nějakou práci s méně náročným softwarem a občasné hraní nenáročných Indie her
jaký nejvýkonnější notebook se v této cenové relaci dá koupit?
zatím mám vyhlídnut Lenovo V130-15IGM

15.6" HD displej (1366×768) | 4jádrový procesor Intel® Pentium Silver N5000 (1.1 GHz, TB až 2.7 GHz) | 4 GB RAM DDR4 | 128 GB SSD

to myslíš vážně? nechceš ty peníze radši spláchnout do záchodu? ty vytuněné atomy se hodí pro spouštění 1-2 programů najednou. pouze přehrávání filmů k tv jo, kancelářská práce s více programy radši ne.
malá ramka, malý ssd. nízké rozlišení taky není na práci.
ledaže extrémně upřednostňuješ nízkou cenu za cenu extrémní pomalosti.

když to má být notebook (a ne parodie na bývalé netbooky), ve filtrech si zvol něco jako procesor: i3

To uz radsej toto aj ked je to cca 2500k cez rozpocet. https://notebooky.heureka.cz/asus-x540ub-dm677t/specifikace/#section. Ma to i3 Keby Lake, 8g ddr4 RAM, SSD 256g, 15 palc. dipls. 1920x1080 a grafiku co zvladne aj jemne viac ako len totalne nenarocne hry. Inak pokial mate kvalitne, rychle HDD tipu SSD, M.2 atd. tak tych 4g nie je zase az tak tragicky malo. To uz by som videl vacsi problem v tom CPU. O notebooku min. bez SSD ani neuvazujte.

Ja som hodil do svojho stareho pc s i3 a 4g ddr3 nevyuzite SSD a pocitat slape skvelo aj s 4g ram pri beznej cinnosti a starsich hrach. Ale jedna sa o desktop, nie notebook.

Alebo ak sa chcete striknte drzat budgetu tak https://www.czc.cz/lenovo-v330-15ikb-seda_33/242752/produkt

do repasu se mi vážně nechce...
nevím proč je problém notebook výhradně na kancelářskou činnost do 10 000,-
já mám doma herní počítač, ten notebook budu užívat hlavně mimo domov na seriály a pracovně, notebook za 10 000 neumí spustit microsoft office nebo zapnout internet?

repasy jsou lepší než nové ošizené krámy do 10t. - viz ta tvoje zoufalost cos vybral.

ten updatovaný atom n5000 na kancl stačí, jenže je přitom líný a nemůžeš čekat zázraky, když používáš několik aplikací najednou. čili pouze přehrávač videí ok, jako pracovní stroj je to bída.

Samozrejme ze stacit bude. Ale treba si uvedomit na kolko chcete s tym NB aj pocitat. Ci za 2-3 roky uz bude nepouzitelny na polku beznych veci kedze CPU na NB nie je lahke vymenit ako na beznom pc. Technologie totiz dnes rychlo napreduju a uz aj hlupe prehliadace chcu rok co rok vacsi vykon. Kvalita videa rastie, vela programov vyzaduje coraz viac a viac pamete, vykonu ako aj samotne OS po roznych updatoch. A vykon samotneho NB je po prineseni z obchodu fajn ked je tam takmer cisty OS, no ako zacnete pridavat programi, NB sa zacne spinit, zachytavat prach, prehrievat, jeho vykon pojdu dolu oproti zaciatku. K tomu uz spomenuta zvysujuca sa narocnost beznych programov... Takze treba si uvedomit aj tieto fakty. Takze aj ked zoberiete trebars to prve Lenovo, urcite nebudete hromzit ze sa na tom nic neda, ale otazka co bude za dva roky.