Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nova Grafika do 300€

Čaute chcel by som si kúpiť novú graficku kartu do 300eur rozmyšlal som nad rx 590 ale neviem či hu utiahne zdroj alebo mi poraďte nejaku do 300eur chcel by som hrať hry na High Full HD 50-60fps hravam akčnejšie hry. :-)

Moja Zostava:
AMD Ryzen 5 2600 3,4Ghz
MSI Radeon RX 570 Armor 8G Oc
HyperX 16GB KIT DDR 3200Mhz
500gb HDD a 500GB SSD Crucial MX500
Corsair CX450M v septebri bude mať rok
MSI B450 TOMAHAWK
AMD wraith Cooler
Windows 10 Home 64bit

Řešení:

No jedine čo mu roziem su tie fps :D a rx590 vyhrava :D ja tomu sam moc nerozumiem tak neviem no či sa vyplati ten upgrade alebo nie :D tak zato pišem či sa to oplati kupiť novu grafiku alebo ostať u rx570

A ešte by som sa chcel opytať čo znamena to nitro a sapphire u tych grafikach dik.

Krajsie ti to dat nemohol, ako na zlatom podnose. Neviem comu tam nerozumies. :) FPS rozumies. V druhom odkaze mas primo hry a rozdiel v FPS pri tvojej sucasnej grafike a tej ktoru zvazujes. Rozdiel priemer 6-7 fps. 590 je hlucnejsia, vyzaduje silnejsi zdroj a viac sa prehrieva a samozrejme vacsia cena. Neviem ci ma tych par FPS cenu 260 euro. Neviem teda za kolko by si predal tu svoju povodnu. Este tam mas dokonca aj napisany verditk ci sa ti oplati ten UP. :) Verdikt, UP z 570 na 590 sa neodporuca pretoze je menej ako 30 percent. Rozumna hladina by mala byt 30 az 50 perc. V pomere cena/vykonn je lepsia RX570.

Our Verdict: Upgrading from RX 570 to RX 590 is not recommended as it is less than 30% of improvement in performance. In general, a reasonable upgrade is between 30% and 50% or more to justify the purchase of new hardware. The price/performance ratio is much better for RX 570 .

čítal som veľa :D že 500w zdroj ale ja mam 450w len som sa chcel spýtať či to bude v pohode, a či z ryzenom nebude bottleneck či to spolu bude dobre fungovať

skušal som
bottleneck calculator-mi ukalaz 3.44%
power supply calculator-tam mi ukázalo že moja zostava bude žrať 342w

Bude to v pohode zostava ?