Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Strihanie videí treba živnosť ?

Pekný večer prajem :) dosť ma baví strihať videá cez Sony Vegas .. už som robil kamarátom aj svadby atď chcem sa spýtať či treba na to živnosť ? Ide mi o to že mi som strihal videá podľa želania atď ... Samozrejme za peniaze :D ďakujem

Pokud to budeš dělat soustavně, tak na to bude živnost potřeba. Nějaká sem tam fuška pro kamarády (i za peníze) asi neni problém, v tom snad ještě máme v čr a eu svobodu, ale pokud by se to mělo rozrůst, těžko by se to před finančákem hájilo, že to neni soustavná výdělečná činnost. Však víte, že takovéto drobné úniky daní jsou ty nejzávažnější, támhle jim utíkají miliardy a oni honí desetikoruny třeba na inzertních portálech, předpokládám, že na slovensku to bude podobné.