Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NT Kernel & System - co to je?

Nechci být paranoidní a proto se ptám. Nevíte co je to NT Kernel & System? Ve spojitosti s Windows jsem o tom pár věcí četla. Toto se mi chce ale připojit na adresu 192.168.43.255 kterou mi nevyhledal ani IP Locator. Další co mě mate je, že když to je součást systému, proč mi tedy firewall toto hlásí jako nepodepsané Microsoftem.Zatím jsem to teda blokla a počkám až co mi napíšete. Děkuji.

který firewall to hlásí?
NT Kernel & System je neurčité označení, možná že by ms tcpview byl konkrétnější. ani ten však neřekne, proč k tomu dochází. aspoň že vypisuje pid procesu.

192.168.43.x ... bude lokální síť, atypický rozsah vypadá na připojení k místnímu poskytovateli bez routeru.
x.x.x.255 ... jak píše fleq, nejde o ip nějakého zařízení, ale adresu pro broadcast = vysílání do celé sítě. systém (třeba napadený virem:) zjišťuje, kde další je v síti.

stejným způsobem si systém řekne o dhcp adresu (hledá dhcp server), jen je za tím dohledatelná služba.
další je tzv. "domácí skupina", která řeší pc v okolní síti, jejich příslušnost do skupiny a sdílení přihlašovacích údajů.
nebo trvalé zjišťování seznamu okolních pc a sdílených prostředků v síti.

když všechno nadál funguje, nechce se ti hledat o co přesně jde a místo rozklikávání automaticky zjišťovaných prostředků se připojuješ na konkrétní zařízení, nech to zablokované.