Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pc up

Zdravím mam pár dotazů a spíš na konkrétní produkty se chci na pár věcí zeptat obecně...

aktuálně MSI B350 PRO CARBON, R5 1600, 16GB RAM 3200MHz, 256GB SSD, 1TB HDD, Corsair RMX 650w, GF GTX 1050Ti
využívané půl na půl práce/hry a okrajově i jako multimedialní centrum

SSD
Nejvíc mě pálí SSD který stačí tak tak na systém a pár dokumentů, ale zbytek musí běhat na HDD. Teď mam Samsung 850 EVO 250GB, svýho času dost drahej ale ceny šly dolu takže asi nastal čas na další. Je jich ale x typů a vůbec se v tom nevyznám.

CPU
R 3000 se mi moc líbí (novej bios na mojí B350 podporuje nový procáky) a když už tak bych asi chtěl rovnou R7. Mam ale strach o chlazení napájecí kaskády četl sem že u R7 3700X a (jiný) B350 desky vyšplhala teplota napájecí kaskády na desce až ke 130 stupňum. Nejsem si jistej jestli pod těma plastíkama je aspoň pasiv, mrknu se až polezu do skříně. Ve finále je ale cpu teď asi poslední co mě trápí, to spíš do budoucna až vyjde další generace a trojky pujdou cenou dolu stejně jako teď dvojky (který jsou momentálně nejvýhodnější deal na trhu dnes, podle mě).

GPU
AMD vs NVidia... thats the question. RX 5700 XT nebo RTX 2070 (možná Super). U amd bych počkal na nerefernce s pořádnym chladičem, ale bojim že budou oproti referencim napálený, nakonec asi rozhodne cena, ale jak to vidíte vy? RTX a další features mě lákaj ikdyž dnes ještě využitelnost asi moc nic nebude. Nadruhou stranu u AMD mě láká freesynch (bude QHD monitor s freesynchem).
edit: žádnej amd vs nvidia flame war, prosím objektivně plusy mínusy pokud možno

RAM
2x 8GB Corsair Venegance 3200MHz - si myslim že je až až, hlavně že je rozběhnu na těch 3200 na desce (před novou agesou byly problémy)

zdroj
Corsair RM650x 80+ Gold - utáhne to? taktovat se nebude (kromě ramek na 3200MHz)

SSD - bral bych aktualne Crucial MX500, kapacity ktera vyhovi. Pripadne WD Black NVMe.

CPU - pokud je bios s podporou treti generace, smele do toho. Deska ma celkem rozumne pasivy na napajeci kaskade, a R7 3700X ma porad TDP jen 65W, to je prd.

U grafiky bych osobne sel do nVidie, ale jsem si vedom ze jsem zaujaty. proste - CPU AMD v pohode, grafiku od AMD bych ale nechtel. Nemam rad neco co zere zbytecne moc elektriny, a v pomeru vykon/watt jsou ty Radeony dost mizerie. Jinou vyhradu nemam - ale tahle je u mne dost zasadni. nekdo to muze mit jinak = neresi jestli sestava sezere zbytecne o XY wattu vic

16GB RAM je porad v pohode, beru jako rozumne optimum, rychlost OK - jen otazka na kolik realne pujdou.

Zdroj OK

Saphire pulse

ASUS ROG STRIX

je mi jasný že ceny STRIX budou cenou uplně jinde, tu fakt neplánuju a vzhledem k výsledku si myslim že je i zbytečný připlácet za logo ROG, ale teploty v zátěži sou u obou dost podobný a žádnejch tragickejch 100 stupňů jako u reference se nekoná, naopak jsou celkem přijatelný. Takže ze hry nevypadne, budu ještě přemejšlet jestli RX5700xt nebo 2070S. Pořád to sou ušetřený dva tisíce, tak nevim.