Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ako na 4K

čaute chcel by som sa spýtať či sa dá na Full HD monitore spustiť rozlišenie 4k ? alebo nato treba 4k monitor ?
Chcel by som skúsiť nejaké hry na 4k ak by sa dalo

Řešení:

Na FullHD rozhodně 4k nespustíš. Dále rozlišení 4k samozřejmě musí zvládat i grafická karta a potřebuješ patřičně výkonný procesor.

To je ako keby ste chceli rozsvietiť 50 svetielok na retazi (k vianočnému stromčeku) s 10 svetielkami (Nieje možné rozsvietiť viac svetielok než ich máte)... logicky i ten displej potrebuje 4K rozlíšenie... Rozlíšenie totiž nieje nič iné než počet pixelov (svetielok) horizontálne krát vertikálne.

v tom neni takmer žiadny rozdiel medzi natívnym fullHD zobrazením a "akože 4K vo fullHD".

preto som napsal "takmer" ale fakt není ten rozdiel tak veľký... vo videu to dosť zveličujú. Čo sa týka kvality, asi bych to napsal takto (z ľava najnižiša kvalita na pravo najvyššia):

160x160 ----------------------------- HD ready -------- FullHD ------------- "4K in fullHD" ----------------------------------- 2K --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 4K