Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde mi zapnout notebook

Dobrý den,
mám menší problém... nejde mi zapnout ntb. Normálně jsem ho nabíjel a dal do režimu spánku. Jenže když jsem ho chtěl zapnout a začít na něm pracovat, tak nic. Bliká tlačítko pro zap/vyp, ale jinak nic. Když ho zkouším déle podržet, zase nic, stále jen bliká. Když vypojím a zapojím adaptér na napájení, také nic, ani kontrolka se nerozsvítí. Jedná se o ntb Lenovo Yoga 500, který má baterii na pevno...
Vůbec nevím, co mám dělat. Nedokázal by mi prosím někdo poradit?
Děkuji

dlouhé držení zapínacího tlačítka to nevypne? nejde pak normálně zapnout?

dá se krám lehce zespodu rozdělat a odpojit baterie? možná nedá, je to takový prasečí zvyk výrobců zajistit si servisní kšeft.
kdyby šel mírně rozložit, bude tam možná knoflíková baterie cr2032. odpojit nebo vyndat z objímky, cmos jumper tam určitě není, tak bez baterií a zdroje "zapnout", stejně pár minut počkat, složit.

Je ešte jedna finta - to by ale musel nejako tú batériu odpojiť - odpojiť batériu + bez sieťového adaptéra = na cca 30sec držať tlačidlo zapnutia. Potom batériu zapojiť a pripojiť adaptér. NB by mal normálne nabehnúť. Dôvod je "zblbnutý" napájaci blok v NB.
P.S. Už som takto "rozhýbal" dva NB.... susedom.... mal som šťastie a niekde som ten postup čítal.