Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 - Jak resetovat powerline adaptér?

Dobrý den,

Když nám zařizovaly internet, tak k tomu byl laciný router. Na druhou stranu, je to přes společnou anténu v paneláku, takže je to mnohem levnější, něž to zařizovat v baráku.

Router sice běží doteď, jenže měl respektive může mít pouze jednu anténu. A ani ta nebyla nejsilnější. Proto se stávalo, že v nejvzdálenější místnosti, kde mám bohužel počítač, internet nebyl závratně rychlý a pří kolísání signálu občas vypadl úplně.
Proto jsem koupil silnější anténu, ale moc to nepomohlo.

Tak jsem koupil powerline adaptér, který to vyřešil.

Jenže, občas se stane, že adaptér přestane fungovat.

Jsou 3 možnosti:

1. Počkat chvíli a zase se to chytne. Jenže, nelze určit, jak dlouho to bude trvat. Někdy to trvá pár vteřin, ale nemusí se to změnit ani po minutě. A pokud něco nutného děláte, tak nemáte čas čekat, jestli se to možná chytne.
2. Odpojit adaptér ze zásuvky a znova zapojit. Jenže
3. Pomocí Windows zkusit odstranit potíže. Ten většinou adaptér restartuje, což problém téměř vždy vyřeší. Jenže, někdy to udělá a někdy pouze detekuje problém.

Nevíte, jak řešení potíží zlepšit. Nebo existuje nějaký free software, který je lepší?

Prosím o radu.

Děkuji

Pomocí Windows zkusit odstranit potíže. Ten většinou adaptér restartuje

To bych se hodně divil, kdyby Windows věděly o nějakém adaptéru a jak ho mají restartovat.

Spíš bych to viděl na HW problém. Buď v samotném adaptéru nebo ve ve vedení. Pomocí SW to půjde vyřešit jenom dost těžko.