Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem W10 - Nefunguje Win Update

Zdravím, od včerajška mi nefunguje nejako Windows Update. Nefunguje v tom zmysle, že sa nechce načítať, resp. dlho to trvá. A keď sa už načíta, tak to vyhodí chybu že sa nepodarilo stiahnuť aktualizácie. Ďalší problém (neviem či to nejako súvisí) je ten, že dlho trvá kým sa NTB dostane do režimu spánku. Skrátka dám ho do režimu spánku, a trvá to aj minutku - dve, kým sa "vypne". Inak NTB nie je nejako spomalený, zapnutie ide normálne, načíta sa všetko v poriadku rýchlo. Akurát teda ten Win update a režim spánku. Problémy sa začali vyskytovať z ničoho nič včera, keď som si musel odbehnúť tak som dal NTB do režimu spánku. A ani v tom režime spánku nijako dlho nevydrží, o chvíľu sa prebudí.

Tak som pozeral aj do správcu úloh, a nie je tam nič také čo by prebudilo NTB. Stiahol som si teda Windows Update Throubleshooter a nechal nájsť chyby. Načítavalo to len nejaké overovanie reštartovania a ani to sa nedokončilo. Neviete kde by mohol byť problém?

Edit: Kód chyby (Vo W Update) je 0x800705b4

winupdate: jakou máš verzi=sestavení win10?
jaké používáš nástroje k čištění pc?

když máš zároveň problém s režimem spánku, mohlo by to souviset s poškozeným souborovým systémem na disku.
začal bych kontrolou disku c: (vlastnosti c: - nástroje)

potom oprava služby přes smazání starého obsahu "SoftwareDistribution" - opět spustit cmd.exe jako správce, v něm zadat příkazy:

net stop bits
net stop wuauserv
cd %systemroot%\SoftwareDistribution
ren Download Download.old
net start wuauserv
net start bits

Ideálne je horlivo preinštalovať naj-naj ovládače, precvakať nový HW reťazec a následne položiť dopyt: Nejako mi blbne sám od seba americký, kapitaľistický, antisociaľistický Windows. Neviete poradiť?