Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Funkčnosť nepodporovaných ram na doske

Dobrý deň. Mám základnú dosku podporujúcu DDR4 2133mhz, k nej mám 4GB ddr4 2133, no to je už na dnešnú dobu málo, rozhodol som sa dokúpiť ďalších 4GB, problem je ten že na alze ddr4 2133mhz ramky už nemajú na predaj. Moja otázka znie, ak kúpim ddr4 2400/2666mhz ram, bude fungovať na doske a zároveň spolupracovať s prvou ramkou?? Nebude to mŕznuť, padať alebo bluescreenovať? Vopred ďakujem.

Tobe taky Dobry den, dekujeme.

Nebude to mŕznuť, padať alebo bluescreenovať? Vopred ďakujem.

- To ti nikdo 100% nezaruci, fungovat to muze, v horsim pipade jen v Single-Chanel.
- Na strance vyrobce té zakladni desky, mas LIST, vypis RAM které by meli fungovat, nebo které byly vyrobcem vyzkouseny. Kdyz zvolis nejakou se seznamu tak myslim ze by tam sance ze by to fungovat mohlo byt mohla.
* Dival jses i na jiny obchod jako ALZA ? Kdyz kupis RAM 2400MHz tak pojede na frekvenci 2133 tak to u RAM zpravidla byva, kdyz osadis dve rozdilné RAM které maji rozdilné hodnoty Hz, tak pojedou na Hz té pomalejsi, tak jako v tvém pripade pomalejsi RAM je ta 2133, tak se ta druha podtaktuje také z 2400 na 2133Hz.