Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win 10 samba

Zdravím.
Na win 10 proběhla nějaká aktualizace a od té doby nevidím moje 2 raspbery s nainstalovanou smbou.
Mam je v total commanderu přidané na liště a funguji, ale když dam prohledat sít, tak je systém už nevidí.
Nenapadá někoho, kde by mohl byt problém?

to je něco jiného. Souvisí to s tím, že starší NASy podporují pouze SMBv1, který už obecně není bezpečný a ve Windows 10 je ve výchozím stavu neinstalovaný (dá se doinstalovat). A problém není v tom, že nejsou vidět, ale hlavně se na ně nejde dostat ani přes IP adresu, protože "nerozumí" protokolu SMBv2.