Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Medion x6817 nefunkční wifi windows 10

Dobrý večer mám problém s notebookem medion x6817.Včera večer mi antivir vymazal viry a zmizel mi ovladač na wifi.Zkusil jsem viry obnovit ale nic nepomohlo.Pak jsem několik hodin stahoval ovladače na wifi kartu centrino n1030 ze stránek intelu.Zkusil jsem vistu win7 i win8 a win 8.1 ale po instalaci jsem vždy jen resetoval počítač ale wifi stále nefunguje.

Do této doby běžel s Win 10 a problém nebyl až do ted.

i7 2860qm
8gb ddr3
gtx 560m 1,5gb
250gb ssd
500gb hdd
win 10 pro originální

- Chtelo by nahlednout, jestli je HW prezentovan a v prípade ze je, nahlednout jestli té wireless koresponduje ID . (kvuli vylouceni mozného HW poskozeni)

- Mohl by jsi mimo OS typu Windows, zkusit nejakou Live_verzi OS typu Ubuntu ?
Na stahnuti : https://www.ubuntu.cz/ziskat-ubuntu/stahnout-desktop/ (pouzit Live verzi ktera nevyzaduje instalaci na HDD).
* V pripade ze pod Ubuntu v Live verzi nalezen bude, bych mozna zkusil live_verzi nejakého anti virového SW jako Kaspersky Rescue disk a cely HDD projel proti skudcum . Kdyby na tom HDD nebyla recovery partition, asi bych ho cely prepsal / format LLF, jelikoz mohl byt hloubeji zavirován..

Proskenoval jsem notebook pomocí avastu z usb a viry nenašel.Zkusil jsem vyměnit wifi modul za centrinou 2230 a nainstaloval ovladač od intelu ale nic.Pak jsem stáhl ovladač ze stránek asus k55 ve kterém modul byl původně.Správce zařízení ukazuje wifi ale ve správci sítí wifi není jen ethernet.Kontrolka wifi svítí (zapnul jsem přes fn a F8).

Ps: Zapoměl jsem se přihlásit :/

zapnul jsem přes fn a F8

- Takze to funguje nebo ne ?
- Zkus udelat alespon dve veci co jsem ti psal vyse, zkus tu Ubuntu Live distribuci a HDD pojed Kaspersky Rescue disk . Vyse co popisujes ze jsi provedl, jsi to IMHO udelal zcela zbytecne a jen si stratil cas.

PS: Avast a Windows 10 = zarucené problemy a to uz nejaky patek. Osobne je mi to jedno ze nekdo pouziva AV, ale kdyz dojdes k PC ktery ma problém, vidis ze to ma Windows 10 a dole vidis ikonku Avast, zpravidla je to prvni misto co navstivis a odinstalujes.
* Jestli opravdu potreujes nejaky AV tak si ho prome za me nainstaluj, ale vyhni se alespon Avastu. Ono casem stejne uvidis ze efektivnejsi, mene naroznejsi je jen defender a nejaky MBAM.

IMHO to ISO bude stacit (namontovat) extrahovat na USB klic. Z toho USB klice pak nabootujes.
Jinak z neho udelas bootovaci zarizeni stejne, jako by to bylo ISO Windows, jako by jsi idelal instalacku Windows na USB a to uz jsi delal, treba pres Rufus nebo ...

Ano MBAM taky nic nenašel.

- Stale delas uplne neco jiného, jak Amici v Afganistanu.
- NEPOUZIVEJ TEN HDD. Jestli ti doporucuji Live distribuce tak je hlavne proto, aby jsi uz nic nespoustel z toho HDD.
- Takle je OS_Ubuntu , nebo ten Secure Disk spusten z "externiho zarizeni" a kontroluje HW prvky jako ten wireless (kde chceme videt, jestli ti Wifi funguje bez problému pod Ubuntu) bez toho infikovaného HDD ktery neni aktivni, neinfikuje procesy nebo samotny OS.
* Takle uspany mozny virus muzes lepe detektovat a zlikvidovat. Pustit nejaky Antivirus nebo kontrlole ze zavirovaného HDD nema smysl.