Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Amd fx 8350 najlepsi chladic

Dobry den chcel by som sa spytat aky by ste odporucili chladic na procesor AMD FX 8350, mam chladic Be quiet! pure rock slim https://m.alza.sk/be-quiet-pure-rock-slim-d4748005.htm a skrinu mam Zalman Z1 Neo https://m.alza.sk/zalman-z1-neo-d3755502.htm?o=1 a pri zatazi pc sa mi prehrieva pc na 83 az 85 stupnov vedel by mi niekto pomoct dakujem.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Což že to udělá obyčejný uživatel, to ještě pochopim, ale viděl jsem to i na hotových sestavách (včetně třeba chladičů na MB od výrobce), tam už to nechápu.
Myslím, že spousta uživatelů je zmatená názvem teplovodivá pasta a nechápe, že to je jen výplň nerovností (míst, kde by normálně byl vzduch, což je výborná tepelná izolace) jinak její tepelná vodivost neni zase tak velká (i když je výrazně větší, než jakou má vzduch) a z toho to vzniká. Pak jsou výsledky horší, než kdyby to dali nasucho.

Já na něm mám tento https://www.mironet.cz/thermalright-xwb01+dp256930/ a myslím si, že je spokojený víceméně bez ohledu na průtok a teplotu vody (ani voda s teplotou 40 stupňů nevadí - to se stává v létě když na radiátor svítí sluníčko a funguje spíš jako kolektor, i tak teplota CPU lehce přesahuje 60 stupňů možná v zátěži 70). Předtím jsem tam měl chladič ze sady od thermaltake 760is ale ten se postupně zanesl a nejde rozebrat (tak jsem ho vyměnil, předtím jsem myslel, že mi nejde čerpadlo nebo je někde něco přiškrcené), ale nějaké problémy jsem začal pozorovat opravdu až v době, kdy byl průtok vody skoro nebo možná úplně nulový. Ale neni důvod, proč by nefungoval dodaný (boxový) chladič, jenom je trochu hlučnější, alespoň ten, co se dodával s prvními verzemi (kupoval jsem tento procesor jako horkou novinku), potom se dodával s nějakým jiným.