Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rychly vzdaleny desktop (pro hrani), Win10/Win7

Nerozebirejme prosim proc...

Mam jedno "herni" PC s Win10, ale z urcitych duvodu na nem musim hrat pres vzdaleny monitor. Momentalne pouzivam TightVNC, ale neni to zrovna dvakrat plynule, i kdyz jsem zkousel to vselijak poladit.
Existuje nejaky jiny software, treba optimalizovany pro takove situace? Obe PC (herni i pracovni) jsou na stejnem 1Gb switchi.

(Ne, nemuzu pripojit monitor primo k "hernimu" pocitaci, protoze se mi nevejde na stul. Muzu prepinat vstupy meho monitoru mezi hernim a pracovnim PC, ale delal bych to prilis casto a vyzaduje to bloudeni v menu.)

Vim, ze ve Windows je nejaka vzdalena plocha, ale nevim, jestli bude rychlejsi.

Dik!

Vim, ze ve Windows je nejaka vzdalena plocha, ale nevim, jestli bude rychlejsi.

- Vzdalena plocha, sluzba RDP rychlejsi nebude, na hry bych to ani nezkousel..

Existuje nejaky jiny software, treba optimalizovany pro takove situace? Obe PC (herni i pracovni) jsou na stejnem 1Gb switchi.

- Aplikace nejaké jsou, ale zpravidla spis placené.
- Jestli jsou obe zarizeni na [LAN], tak to IMHO az takovy problém nebude.

TiP ~ Na stream her z PC do TV jsem pouzival Steam Link, na steamu jestli jeste je, jsem ho koupil za 5$. Prenos v FHD@1080p byl svizny bez zaseku i pres 5GHz Wifi.
- Jestli jde o hry ze Steam a stream her z "PC" do "PC" tak muzes pouzit i software jako : https://store.steampowered.com/streaming/ , ale vyzaduje aby obe PC meli nainstalovany STEAM a byli samozrejme ve stejné siti.
* Hry typu CSGO nehraju, nevim jak to ma LINK se hry typu FPS kde tlacis na frames/s , ale jinak je reaktivni bez nejakych input lagu v ovladani.

S levnyma mam spatny zkusenosti a davat za to dva litry a vic nechci. Samozrejme by to problem castecne resilo :)
Nebo mas tip na levnej a stopro funkcni?

EDIT: abych to rozvedl - mel jsem jeden, kterej nahodne prepinal nebo po case zacal cyklovat pres vsechny pocitace a musel jsem ho fyzicky odpojit od vsech vstupu. Jinej se naopak po case zavesil a prestal reagovat na prepinani. Oba staly radove nekolik desitek EUR...

Muzu prepinat vstupy meho monitoru mezi hernim a pracovnim PC, ale delal bych to prilis casto a vyzaduje to bloudeni v menu.

Skoda, zes na to nemyslel pri koupi monitoru. Proto si kupuju jen monitor s tlacitkem pro rychle prepnuti vstupu. Na klavesnici a mys mam USB switch.

https://www.softcom.cz/eshop/aten-us-224-dataswitch-2-4-usb-2-0_d132579.html

Spatne neni na monitoru ani PIP (obraz v obraze), ale to u meho monitoru uz vyzaduje debilni prochazeni menu, takze to nepouzivam. Urcite ale bude existovat i monitor s nejakym sofistikovanejsim resenim.

---

Edit: Jak psal XoXo v prvni odpovedi, tak jenom potvrzeni, zkousel jsem hrat pres klasickou vzdalenou plochu Windows a vazne to nejde, RDP neni na neco takoveho staveny.