Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Při hraní padá PC (výsledky BenchMarku ve vláknu)

Dobrý den,

prosím o radu. Nevím, jestli dokážete tohle idenfitikovat, ale určitě tu bude někdo, kdo PC rozumí víc, než já. Jde o to, že po nějaké době, co tento počítač mám, se mi teď za poslední dva dny 3x restartoval PC během hraní her (samozřejmě hraju na Ultra, protože to je poměrně mladá mašina a je na to stavěná). Zkoušel jsem nejdříve vyčistit prach v PC (na lopatkách grafiky je to normální, ale stejně jsem to vyčistil). Teď jsem pročistil registry a nechal opravit, hlásilo to nejprve 133 chyb, potom 28, při další jednu a teď nula.

Restart se projevil následovně:
Hrajete, zničehonic obrazovka zamrzne a do 5-ti vteřin se restartuje PC (jednalo se o PUBG a CSGO - což třeba CSGO na grafiku náročné není)

Zkoušel jsem tedy ještě udělat Benchmark test, ale v tom se moc nevyznám. Ta čísla jsou většinou v průměru, co se týče výkonu komponentů.

Odkaz na benchmark test: https://www.userbenchmark.com/UserRun/19507700

Výsledky ve share verzi:
UserBenchmarks: Game 84%, Desk 84%, Work 61%
CPU: Intel Core i5-9400F - 83.9%
GPU: Nvidia RTX 2060-6GB - 87.6%
SSD: Kingston A1000 NVMe PCIe M.2 240GB - 96.2%
HDD: WD Blue 2TB (2015) - 82.1%
RAM: HyperX Fury 2666 C16 2x8GB - 79.9%
MBD: MSI B360M BAZOOKA (MS-7B24)

Mockrát děkuji za rady (chválit mašinu nemusíte, vím, že je fajn :-D)
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Jak se dostanu do toho BlueScreenView? Nejde mi o vypnutí restartu. Chci diagnostikovat příčinu a vyřešit jí. Ano, registry jsou úchylka a když ti napíšu, že přes CCCleaner, půjdeš do kolen. Ale já ho používám na 4 noteboocích x let a na stolních pc a nikdy jsem s ním problém neměl.

když ti napíšu, že přes CCCleaner, půjdeš do kolen.

nic nového. přes 15 lety jsem chodil na živě, takto neschopných bfu tam byla většina.

a nikdy jsem s ním problém neměl.

a teď máš co?
k čemu ti tzv. "čistič" pomohl, když ti přes usilovně zbytečnou a úchylnou činnost systém padá?

takže jaký je tvůj komentář k bsod vieweru? u administrátora 4 notebooků by byla ostuda, kdyby neuměl ani instalovat ovladače.
registrován jsi, můžeš sem vložit screen.

jak se ta chyba uloží, když se restartne PC a program se vlastně vypne

představuješ si to jako windows95 a starší.
když to stihne spadnout do modré bsod, jde o částečně řízený pád. systém "nt řady" si sleduje procesy a poskytuje jim servis a zároveň ochranu. když se nezhroutí celý najednou, je schopný zaznamenat stav části paměti, někdy i konfliktní proces/ovladač.
když jde o náhlou smrtící chybu pro systém a nestihne se zaznamenat vůbec nic, jde obvykle o hardwarovou chybu, systém rovnou spadne do černé obrazovky a restartu.

Toto sa aj mne stavalo hral som the division 2 či COD Black ops 3 hral som normalne pol hodinu niekedy aj hodinu a pc zamrzol natrvdo že uplne alebo sa reštartoval tak som ho zaniesol do servisu a tam mi povedali že sa mi a na hdd kazil ten konektor či jak sa to vola u hdd tam kde zapajaš tie malinke kable a tak to potom opravili a išlo to v pohode vtedy som mal staršiu zostavu neviem kde maš nainstalovane hry na hdd či ssd tak si skus naistalovať 1 istu hru na HDD hraj hu a ked sa pc nebude restartovať ani zamrzať tak potom v pohode,potom to skus na SSD a tam hraj tu hru a keď sa bude reštartovať alebo zamrzať tak može byť buď poškodene HDD či SSD