Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Subwoofer menší vysvětlení

Zdravím,

Chtěl bych se zeptat jak to je, třeba když je Subwoofer: JBL S2-1224SS a má max výkon 1100w a při tom RMS výkon: 275W v čem je dobrý ten RMS když je celkový výkon 1100w? snad někdo poradíte dost mě to zajímá v čem je rozdíl a proč.

díky. :)

Těch 1100W není celkový, ale maximální výkon, kterého je schopna ta bedna dosáhnout na zlomek sekundy. Možná tedy. Těch 275W je normální, sinusový výkon, kterého je reprák schopen v dlouhodobém normálním provozu dosahovat, aniž by jej to zničilo.

Je to jen hra s čísly, čím víc, tím to líp u laiků vypadá.

pokud se někde píše o výkonu ve stovkách wattů, zajímat tě to vůbec nemusí.
je to zcela nereálný údaj, který nemá s fyzikálními zákony nic společného. výrobci podobných stupidit bloumají po čínské tržnici a opisují jejich čísla.

trochu větší bedny mám doma, ale od příčetného výrobce, který na to nepíše nesmysly.

Pamatuji, jak se po revoluci vyrojily v obchodech ty maxi-kazeťáky se spoustou blikátek a čísýlky jako 240W, 480W, bžilión W.

No nevím. Doma mám starý poctivý quassi-guadro zesák, vpředu 2x30W, vzadu 2x20W, k tomu odpovídající poctivé třípásmové reproduktory (těžké jak sfiňa), a domnívám se, že pokud bych zesák "ohulil" volume na 7 (z 10), tak budu hlasitější jak ten 1100W kousek z úvodního postu.