Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Agregácia internetu

Ahoj,mám LTE internet 35 Mb/s,upload do 3 Mb/s.Neviem či to správne napíšem,dá sa zistiť akú mám agregáciu alebo agregačný pomer.Že s koľkímy úžívateľmi zdieľam svoju prípojku, rýchlosť.Alebo ako to vlastne je.Dá sa to nejak vypočítať,alebo sa to dá zistiť len u svojho poskytovateľa.Ďakujem

Našiel som tam toto,ale na internetovej stránke svojho poskytovateľa.Môže to byť to?viď:Proklamovaná rýchlosť je rýchlosť uvádzaná pri propagovaní ponúk služieb prístupu k internetu spoločnosti............ komerčných komunikáciách, inzercii a marketingu. Tiež je uvádzaná ako parametre služieb v cenníkoch, objednávkach a zmluve. Je to maximálna prenosová rýchlosť popísaná vyššie.

Bežne dostupná rýchlosť je rýchlosť pripojenia v rozsahu 60 až 100% maximálnej prenosovej rýchlosti v závislosti od HW užívateľa, lokálnej siete užívateľa, typu a povahe dátovej komunikácie a pod.. Za stanovenie tejto rýchlosti sa považuje priemerná rýchlosť získaná ako rýchlosť nameraná v minimálne 12-tich prípadoch na vhodnom, rýchlom a dostatočne spoľahlivom dátovom zdroji počas dňa v rozostupoch min. 1 hod..

Minimálna rýchlosť je dolná hranica bežne dostupnej rýchlosti, teda 60% maximálnej prenosovej rýchlosti.

A sakra sory.Môžem doplňujúcu otázku?Wifi router ak sa nemýlim vysiela na frekvencii 2,4 Ghz.Na tejto frekvencii vysiela aj,napr.mikrovlnka,domáce telefony,chladničky.A napr.ja som na kanáli príklad 11 a ak sa na tento pripojí viac užívatelov rýchlosť mi klesne.Ps čo ruší wifi signál mojho routra z vonku napr.300 m od mojho routra.Alebo to rušenie sa myslí v blízkosti mojho routra napr.+- 30 m

ak sa na tento pripojí viac užívatelov rýchlosť mi klesne

je to tak. pověsit si celý byt na wifi není nejlepší nápad. taky záleží na typu tajného routeru.

v paneláku má smysl zkontrolovat zarušení pásma a najít volnější kanál: http://www.techspot.com/downloads/5936-inssider.html

mikrovlnka vysílá uvnitř své kovové bedny - proto má mřížku na dvířkách. lednička nemá důvod nic vysílat a někam něco hlásit. domácí telefony používají nejspíš 433mhz.