Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pocotac nejde vubec zapnout

Dobry den,

mam takovy problem, prosbu. Dostal jsem za ukol nekomu opravit pocitac - desktop PC. Pocitac se chova takto: po zapnuti tlacitkem se jen rozsviti kontrolka napajeni a rozbehnou se vetraky - tod vse - nic vic nic min - vubec nic dalsiho se nedeje ani po 10 minutach cekani.
Ani se nic neobjevuje na monitoru (zkontrolovano jako prvni: ten je zapnuty, spravne pripojeny a prepnuty spravny vstup), pocitac je krome hukotu vetraku jinak uplne ticho a ani vubec nijak chybove nepipa jak by mel pipat pri HW chybach behem bootovani, ani zadne diskove jednotky (HDD, CD-ROM, FDD) ani nijak nebliknou ani necvaknou, proste nedeje se vubec nic dalsiho ani po 10 minutach.
Uz jsem uspesne opravil nekolik pocitacu, ale u tohoto pocitace si nevim rady a je to vazne zahada a toto se mi stalo poprve.
Vite prosim vas nekdo co s tim, jak to opravit, kde je chyba?

Dekuji.

Dekuji, to me taky napadlo, ale vubec mi to nejak nejde do hlavy:

-LCD je urcite v pohode, ten jsem zkousel s jinym pocitacem a tam LCD funguje OK, takze tady chyba byt urcite nemuze (ani v kabelech - ty jsem zkousel vzdy stejne).
-zdroj by mel byt myslim snad taky v pohode - ten jsem sice nezkousel v jinem funkcnim PC ani jiny zdroj v tomto "nefunkcnim" PC - ale kdyz zdroj reaguje na zapinaci tlacitko, funguje a napaji desku a vetraky, mel by zdroj byt OK, ne? Nebo tam prece jen muze byt nejaka chyba?
-RAM, samostatna grafika, zakladni deska, CPU: tam pokud je jakakoliv chyba, mel by pocitac po zapnuti zacit piskat nejakou sekvenci piskani, ktere znamenaji konkretni kod chyby, ne? Co muze byt spatne, ze to ani nepiska?

No nic, jdu tedy zkouset jine dily podle doporuceni.

ale kdyz zdroj reaguje na zapinaci tlacitko, funguje a napaji desku a vetraky, mel by zdroj byt OK, ne?

A vieš ty vôbec, koľko napájacích vetiev má taký zdroj? Asi nie. Stačí, aby jedna jediná napájacia vetva nebola OK = zdroj nie je OK.
Ďalej (ak si myslíš, že zdroj je OK) nemusí byť OK matičná doska.....
Príčin je do aleluja.

proste nedeje se vubec nic dalsiho ani po 10 minutach.

Čekáním po 10 minutách nic neopravíš.Dokud nezkusíš jiný zdroj,tak se dál nedostaneš.Jedině zkus docvakat napájecí kabely od zdroje do desky a grafiky.A třeba ten stroj ani pípat neumí,zkus to zapnout bez RAM modulů,jestli zapíská.