Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problem s dostupnostou dosky so socketom 2011-3

Dobry den,

Odisla mi zakl. doska Gigabyte X99 Gaming 5P (socket 2011-3) a nic podobne som na internete nenasiel. Nevie niekto o nejakom obchode, alebo e-shope, kde by to boli schopni zohnat??? Najlepsie Gigabyte, alebo Asus. E-Bay, Aliexpress a podobne neriesim, lebo nemam s nimi dobre skusenosti.

Ak by sa nasla nejaka dobra dusa, tak vopred Dakujem.

ano je tu link, ale vacsina tam je dual socket, co ja nepotrebujem a ani tu znacku Supermicro nepoznam. Jedine ta Asus X99 E-WS za tych 14 990Kc mi padla do oka. Chcel som dat do novej dosky tak 300eur. ale asi ina moznost neni ako kupit tu Asus-ku za 500 eur. Ale aj tak dik za odpovede.

Asi bych je nechal zjistit za kolik seženou nejlevnější. (ty supermicro za 7 nevím jestli žerou obyčejné neECC ramky a nechce se mi studovat formát).
Tu asus za 14tisíc bych teda osobně nekoupil, to je past. Za dva/tři roky můžeš být v té samé situaci.
Procesor tam máš jaký ? Provozuješ víc grafik ?

Podiv se na zadní panel na počet USB, LAN, jestli má potřebný počet audiokonektorů na desce, umístění ramek ať nezavazim chladiči, počet sata, pcie slotů případnou záruku a cenu. Pokud nenajdeš větší rozdíl a obě budou vyhovovat hod si korunou. Asus nebo gb asi jedno.

Jestli ten cpu máš přetaktování tak na počet fázi desky a chlazení napájecí kaskády.

Normální je vybírat podle počtu blikajících rgb diod, ale tyhle desky jsou tím asi nepolibene {joke}.

Tak já bych měl jasno hned, Asus. Taky snad nejvyšší výbava....Ale ty chladiče čipsetu/napájení jsou dost blízko procesoru, musíš ověřit, zda to nekoliduje s chladičem cpu.

BTW: já to budu mít jednodušší :D až mi zdechne Asus tak si se Sandybridge 2600K udělám fotku a kupuju vše nové :D Zatím drží a výkonem stačí.

Jo psal jsi, že máš vodní chlazení ...tak v tom případě bych změřil teplotu těch mosfetů/chladičů a možná jim dal trochu ofuk ať deska dýl vydrží. Ten procesor máš ještě na 6roků určitě.