Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Teamviewer v práci

Zdravíčko v robote nám nainštalovali TeamViewer a sledujú nás na diaľku bez nášho súhlasu.

Máte nejakú radu ako by sme sa mohli proti tomu brániť ?? Dá sa to zakázať alebo odinštalovať ?? Heslo správcu nemáme.

Ďakujem.

No a?
V práci máš pracovat, tak to přece ničemu nevadí. Děláš na počítači zaměstnavatele, v aplikacích, které on platí, nakonec platí i tebe - tak oč jde? Svoje soukromé věci, surfování atd si vyřizuj doma. Ale klidně se pokus to zakázat, odinstaluj to… kdybys byl mým zaměstnancem, hodně brzy bys letěl.

Že na to nějací aktivisti a ochránci práv mají nějaký názor, je vedlejší.

sledujú nás na diaľku bez nášho súhlasu

Ale ty s tím souhlasíš, když o tom víš a v práci na počítači pokračuješ.
Mlčení se bere jako souhlas. :-D

Ten TeamViewer může být ale jenom naoko - takový strašák.
Zkus párkrát napsat, že šéf je blbé hovado. Pokud tě vyrazí, tak máš jistotu, že tě sledoval.

Nesleduju, TV totizto nie je program na sledovanie vzdialenej plochy, ale na spravu vzdialenej plochy. Navyse TV neumoznuje pripojenie sa na plochu bez zadania hesla, ktore sa vzdy pri jeho spusteni generuje ine.
Samozrejme existuje modul, ktory dokaze bezat na pzadi s prednastavenym heslom a pouziva sa hlavne na serveroch.

Standardne je nastaveny tak, ze ak sa ti niekto napoji na plochu kvoli setreniu prenosovej kapacity sa pozadie tvojej plochy hodi do ciernej farby...tak vies, ze je niekto napojeny na tvoj pc.