Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po aktualizaci Windows 10 nefunguje počítač

Asi před 2 dny se mi automaticky aktualizoval Windows 10. Byla to nějaká velká aktualizace, protože se restartoval a po restartu se některé věci změnily, např. ikonka Průzkumníku Windows vypadá trochu jinak a změnil se Pracovní prostor Windows link. To mi nevadí.

Ale problém je, že ikony programů v Nabídce nejdou otvírat. Kliknu např. na ikonu Firefoxu, Gimpu, OO Write apod. a nejdou programy otevřít. Dělá to jen u newindowských programech, programy Windows (např. Průzkumník nebo Edge otevřít jdou).

Když najedu na Start, abych programy vyhledal - např. ten Gimp nebo Firefox, opakuje se to samé. Programy nejdou otevřít.

Tak otevřu Průzkumník Windows a disk C, tam vyhledám adresář daného programu a to samé, i když kliknu např. na "firefox.exe", tak se prostě program nespustí.

Restartování počítače, ani aktualizace nepomáhá (žádná aktualizace není k dispozici).

Nicméně zajímavé je, že třeba na desáté kliknutí se program spustí. Ale když hu vypnu, tak se zase objevuje stejná chyba a programy spustit nejdou.

Níže přikládám screenshoty, při klikání na ikony vyskakují tato okna:

v prvním případě v Nabídkové liště klikám na ikonu Firefoxu. Ve druhém případě klikám v průzkumníku na disku C na ikonu firefox.exe

(stejná okna se stejnou hláškou vskakují, ať klikám na jakýkoli ne-windowsowský program)

- V takovém stavu bych spis sahl po a pouzil "bod obnovy" a vratil OS do puvodniho stavu. Jestli neslo o Update na vysi verzi OS, tak bych spustil PC v nouzovém rezimu a tu aktualizaci bych odstranil.
* Jestli slo o Upgrade na vysi verzi (Build) OS, v nastaveni a pruvodce u problémech by jsi mel mit moznost "navratu na predchozi verzi OS.

PS : Popripade zkus pres systémovou konsoli CMD spustit jako "spravce" :

sfc /scannow

a dle nalezenych problému :

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

- Vice o nástroji a "kontrole systémových souborů k opravě chybějících nebo poškozených systémových souborů" najdes zde : Spuštění nástroje Kontrola systémových souborů (SFC.exe)

Já jsem fakt obyčejný laický uživatel. Občas si něco přečtu, i tady na fóru, ale v počítači se nehrabu (protože vím, že tomu nerozumím). Před rokem jsem koupil nový PC s Windows 10 a nic jsem v něm prakticky nenastavoval, jenom v "Nastavení Windows" nějaké lehčí změny, jako měřítko obrazovky, antivir apod.

A v posledních dnech jsem na PC nedělal vůbec nic. Určitě se nijak nehrabu v souborech.

Popisovaný problém podle mého názoru musel vzniknout právě s tou aktualizací před 2 dny, poněvadž po restartu a instalaci aktualizace právě začaly blbnout ne-windowsowské programy.

Mozilla FF (x32 bit.), má tri zložky so súbormi.

C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\*.*

Profilové:

C:\Users\užívateľ\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\*.*

C:\Users\užívateľ\AppData\Local\Mozilla\Firefox\Profiles\*.*

Týmto zložkám a podriadeným súborom prevezmi prístupové práva na users - komplet, detto administrators a system. Prípadne pridaj práva pre Everyone.

Oddielu ozn. pod písmenom C:\ nemeň nič, nechaj predvolené, pôvodné nastavenie systémom W10. Lebo tam je nastavený ako premisson nt\service Trustedinstaller, čím by si mohol sprzniť niektoré kľúče pre Registre Windows, ktoré sú zgrupené v zložke: C:\Windows\System32\config\*.*

Musíš postupně oklikat všechny ty objekty (řádky), aby bylo jasné, jaká práva který objekt má.

Aktualizací už mám za sebou hodně, ale nic podobného se nepřihodilo a nikdy se to v poradně neobjevilo.

... lehčí změny ... antivir ??? Cos dělal s antivirem a co tam máš ???