Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde nainstalovat aktualizace Win10

zdravím sem tam mi nabídne Win 10 aktualizaci 1903 ovšem po stažení se pc restartuje a začně se instalovat aktualizace ale na 28% se to vždy sekne a cca po 30 min se restaruje pc a a aktualizace se nedokončí,v historii aktualizací je napsano jen toto neuspěšný pokus o instalaci-0x8007042b jinak když dám vyhledat aktualizace tak to píše vše aktuální.

Stiahni ISO W10 zo stránky MS, rozbaľ ISO v Explorer.exe, klik na Setup.exe, nastav: Ponechať osobné nastavenia a SW.

Po troch reštartoch máš prešrotovanú a opravenú desinu na 1903 s komplet zachovaním všetkého. Bordel v C:\ si po úkonoch vyčisti nástrojom od MS.

https://www.cistepc.cz/windows-10-ke-stazeni-zdarma-a-cesky/

https://www.cistepc.cz/wp-content/uploads/2017/06/windows_10_stazeni_06.jpg

https://support.microsoft.com/sk-sk/help/4028192/windows-create-an-iso-file-for-windows-10

Ak stiahneš poslednú verziu z dielne a stránky MS, bude to vždy výhradne najnovšia verzia ozn. pod 1903 do ktorej nacpeš po nainštalovaní (v tvojom prípade "prešrotovaní" 1809) už iba poslednú záplatu KBXXXXX, nejaký záplat pre Defender a spol.

Na čistenie od bordelu W10 si stiahni vymakaného číňana: Dism++

Tento skompilovaný *exe súbor (x64 bit) po jeho odzipovaní obsahuje veškeré zosumarizované príkazy pre PowerShell pre Dism.exe z dielne MS, akurát iba zaškrtávaš štvorčeky, nemusíš byť vývojár s poznaním veškerých príkazov pre Dism.exe.

Len to chce spustiť Dism++, hore v lište Options - nastavenie: Expert mode.