Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyber ntb - volba procesora a pod.

Zdravim Vas , mam dotaz, notebook do skoly s perspektivou vyuzitia aspon pocas studia VS (min 5 rokov)
Zakladne otazky ktore by som chcel prediskutovat
- vecsina uz nema cd/dvd mechaniku, ok - externa, aj tak sa nepouziva uz tak casto
- hlavne procesor - i7 vs ryzen 7 - v tomto som uplne mimo
- Vas nazor na absenciu RJ45 - na ntb je dostupne len 802.11ac
- RAM - je jasne ze viac je lepsie, rozhodujem sa medzi 8 a 16
- display IPS - s TN nemam dobre skusenosti (Lenovo E550)
- hdd - SSD, klasicke alebo M2 ? z klasiky sa lepsie robi kopia . . .
- integrovana gr. karta - vyvoj pokracuje, aky maju vykon integrovane gr. karty? Alebo pre istotu zvolit nejaky s dedikovanou gr. kartou? Bude mat ext. gr. karta za kazdych okolnosti vyssi vykon ako integrovana? Alebo napr. vyvoj pokrocil tak, ze moze nastat situacia, ze napr integrovana bude mat vyssi vykon ako napriklad nejaka starsia externa osadena v ntb?

Ohladne RJ45 - osobne nepredpokladam nejake caste mozne pripajanie na ethernet, skor si myslim ze to bude casto "praca z postele" :-)

No a cena tak do 800 . . .
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

Já bych začal zvolením velikosti displeje a tím celého notebooku podle použití. Třeba pak zjistíš, že máš na výběr 5modelů...
Jestli to budu přenášet často a budu mít k němu navíc monitor dá se zvážit 13palců. Pokud to budu tahat do školy tak asi 15 palců. Pokud to má být přenosnější náhrada pc tak 17 palců.
Rozlišení displeje - nejlevnější mají počet řádků jen 800/900 podle mě nepoužitelné. Chtěl bych nejmíň 1080 pak velikost 15 něco. Zase je nesmysl připlácet za displek s 4k a podobně.
Jak si to vyfiltruješ uvidíš co je na výběr.

Jestli to chceš na hraní her tak je hlavní grafika. Obecně notebooky mají mizerný výkon proti pc. Výkony grafik ve hrách najdeš na notebookcheck.com

Procesor bych řešil tak na třetím až čtvrtém místě.

http://www.swsd.sk/hp-probook-x360-440-g1-i5-8250u-8gb-256gb-ssd-intel-hd-14-fhd-touch-win-10-pro_d366761.html
Toto si idem kupit ja, mal som to doma na teste a trosku som sa do toho zalubil.
Skoda leskleho displeja, ale inak som na nim nenasiel chybu.
Disk si mozem kedykolvek vymenit, ramku dokupit.
i7 je predrazena blbost, bohate staci aj i3, ak uz chces byt bez pochybnosti tak i5.
Ak pockas mozno spravim aj video na yt, ale moc sa mi nechce do migracie.