Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna procesoru

Zdravím.
Mám základní desku GIGABYTE Z370 HD3 - Intel Z370, procesor Intel Core i5-8400, RAM HyperX Predator 16GB a grafiku PALiT GeForce GTX 1070 Super JetStream, 8GB GDDR5. Chtěl bych si koupit lepší procesor do 10 000. A zhruba tak za rok bych si chtěl koupit lepší grafiku. Asi nějakou RTX 2080. Jaký procesor bych si měl koupit, aby to utáhlo lepší grafiku?
díky za rady

Moc tomu neverim. Mas i5-8400 s 6/6 - 2,8/4GHz s GTX1070 a ja mam podobne vykony i7-6700 s 4/8 - 3,4/4GHz s grafikou GTX1080 a procesor stiha grafiku uplne v pohode.

Je sice pravda, ze mas nizsi base frekvenci, coz u nekterych her muze hrat roli, ale pak je to jen o tom, si poridit lepsi chladic na procesor, aby ten nesetrvaval stale jen na te zakladni frekvenci. Ja mam SielniumPC Fera 2, jestli mas boxovany chladic, tak se nediv, ze ti to nejede.

Na druhou stranu, mas-li casem chut na RTX2080, tak ano, jak ti tu uz poradili, updatuj BIOS a jdi do toho i7-9700K, protoze ten ti bude stacit na herni vykon jeste dlouha leta. I tak ale nezapomen na kvalitnejsi chlazeni nez jen boxovany chladic, ktery je u Intelu vyslovene na ... k nicemu.