Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nova se sestava pri bootu laguje

ZDRAVIM.

Potreboval bych poradit/pomoct. Sestavoval jsem novou sestavu ke stare GK (r9 270) s tim, ze pozdeji bych ji upgradoval na rx 590.

Pri bootu do windows 10 mam asi 2 minuty freezy. Kdyz ale zapnu nejakej program (chrom, hry), najednou vsechno funguje.
Dalsi problem je, ze taky casto behem sledovani videii a hrani her se sehne obraz a pri tom "zabzuci" pc. Zjistil jsem, ze je to ovladacem gk.
Zkousel jsem reinstal, aji starsi ovladace a porad stejny vysledek. Zkousel jsem dokonce gk rx570 a ta se mi uplne porouchala. Nevim jestli to spolu souvisi, ale uz je na reklamaci.

Nevite cim by to mohlo byt? Protoze i s rx 570 jsem mel stejny problem, plus jeste vodorovny zeleny pruhy na obrazovce atd.

Jsem uz v koncich, dekuju za jakoukoliv pomoc. :)

PS. Nejnovejsi ovladace jsem naistaloval, aji update biosu. A teploty taky v poradku.
Jenom mam stock vetracek na cpu. Chtel jsem kupovat lepsi s GK

Dekuji

sestava
CPU ryzen 5 3600
stara GK - r9 270
nova gk - rx570
zdroj - 600w
16gb ram
zakladovka - MSI B450-A PRO

Nevite cim by to mohlo byt? Protoze i s rx 570 jsem mel stejny problem, plus jeste vodorovny zeleny pruhy na obrazovce atd.

Za me problém dela RAM, nebo OC / napajeci profil. Mohl by jsi upresnit jakou RAM mas a na jaké frekvenci a ve kterych DIMM slotech jsou osazené ?
* Muzes to zapnout jen s jednou RAM ? Po vytahnuti té RAM a pred spustenim OS v BIOS zadej "Reset Default".