Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zesilovač wifi.

Dobrý den, mám doma internet optimal od o2. Modem zyxel VMG 1312-B30B. V podkroví mám slabý signal wifi. Ccca 1-2Mb/s. Proto jsem si koupil zesilovač wifi TP-Link,AC-750 a dal do zásuvky v podkroví v místě ještě nejsilnějšího signálu. Nicméně zesílení je minimální až žádné. Proto se obrácím na někoho, kdo má s tím zkušenosti. Ono těch zeilovačů je celá řada a zrovna ten můj se nemusí hodit k tomu mému modemu. Děkuji za pdpověď.

Zešílovač vrať, k ničemu tyhle krabičky nejsou.

Pokud můžeš, natáhni ethernet a na jeho konec zapoj AP (access point). To je nejlevnější a nejspolehlivější řešení. Pokud tahání kabelu není možné, použij Powerline adaptéry, ale cena a výkon jsou už horší.

Kolik pater má dům?
Ve kterém patře je umístěn router a v jaké pozici vůči tvému pokoji v podkroví?

Pokud je router pod tebou (byť i jen o patro), je to ta nejhorší pozice.
Počítej s tím, že ten WiFi opakovač ti sníží rychlost na polovinu už jen svou existencí - musí současně vysílat i přijímat. Pokud je umístěn v místě, kde není dostatečně kvalitní signál, nemá co zlepšit.

no ten modem nemá venkovní anténu takže to bude asi problém. Pokud je u modemu prutová anténa, tak signál mag pole je kolmý na osu antény a naklpením pak může vyzařovat horizontálně nebo vertikálně, ale u tohoto krámu nevím jestli jde změnit jeho poloha.