Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tisk na mé tiskárně od neznámého zdroje bez mého vědomí.

Ahoj.
Mohl by mi zde, prosím, někdo poradit?
Jak je možné, že někdo cizí, kdo nezná název mého počítače, hesla, nic, mohl odeslat tisk souboru na mou tiskárnu? Jedná se o přítele a stalo se tak po konverzaci na FB, což asi nebude hrát roli. Před tím jsem od něho nikdy neotevřel žádný soubor, ani neklikl na žádný odkaz. Tisk souboru proběhl bez mého jakéhokoli potvrzení čehokoli.

Děkuji za odpověď.
Jirka

Pokud je tiskárna sdílená v síti, neni další povolení potřeba. Ale jestli se ti někdo dostane na tiskárnu, je dost pravděpodobné, že se dostane i ke sdíleným souborům, to je možná horší.
Tak mě napadá, taky jsem si kdysi spletl tiskárnu a poslal jsem to někam jinam (stejný model tiskárny), dodneska nevím, kde to vylezlo, pokud vůbec, nikdo si neztěžoval (předpokládám, že to hodil do koše poté co se pro to nikdo nezastavil). Jedině se toho fb přítele zeptat.