Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Divné zvuky ze zdroje Seasonic 650W

Chtěl bych se zeptat na něco ohledně zdroje Seasonic Focus Plus Platinum - 650W, zda je to normální nebo není... Potrpím si na ticho a měl jsem cca 7,5 roku tichý zdroj Seasonic X-560 560W. Kvůli i grafické kartě GTX 1080Ti jsem chtěl mít trochu i rezervu a pořídil nový Seasonic Focus Plus Gold - 750W. Ovšem po nějakou dobu v zátěži jsem z něho slyšel takový střídavý-kolísavý nepříjemný zvuk, pazvuk (hybrid mód byl vypnutý). No tak jsem zdroj vrátil ve 14-ti denní lhůtě a pořídil jiný - Seasonic Focus Plus Platinum - 650W. Z počátku jsem nic neslyšel, ale po několika hodinách hraní, tj. v zátěži, zase ze zdroje slyším takové pazvuky..i když méně než tomu bylo u toho 750W Gold. Co to může být? Přiznávám, mám citlivější ("netopýří") uši...ale u toho původního Seasonicu jsem nic podobného neslyšel. Je to ať při otevření nebo zavření skrříni...či zdroj stojí nebo leží. Je to u těchto nových zdrojů s 10-ti letou zárukou normální nebo ty dřívější zdroje byly kvalitnější? Nebo to dělá pouze teď na začátku a po nějaké době dojde k tzv. "zahoření" a přestane to? V zapojení to asi nebude, neboť všechno funguje jak má...A nechci chodit do CZC pořád vracet zdroje a brát si nové...Pochopitelně i když na to mám ve 14 dnech právo, je to takový nepříjemný pocit...Napadá už mě pouze Be quiet! Dark Power Pro 11 - 650W, ale zase tisícovku přidávat...a pak to třeba bude to samé. Díky

Ještě mám 2 dny na jeho vrácení v rámci 14 dnů...a asi to budu muset udělat. Nicméně ještě bych viděl šanci ve vyzkoušení toho dražšího Seasonic Prime Platinum 650W co máš ty,ale problém je v jeho sehnání...téměř nikde ho nemají skladem.

Vtip je v tom že výrobci dávájí 10-12ti letou záruku na tyto "semipasivhybridzeroeco" mody z důvodu menšího opotřebení ventilátoru. Když máš takoví to problem už na začátku reklamuj bez mrknutí oka.
//tip na ticho za solidní peníz: Be quiet! Straight Power 11

Kolikrat jsi za svuj zivot reklamoval kvalitni zdroj typu toho EVGA? Nikdy? :))

Ja mel na svuj EVGA G2 zaruku 2+5 let u vyrobce a po dvou mesicich se mi podarilo urvat pri manipulaci sroubek a musel jsem ho odvrtat a zbytky vymest ze zdroje zevnitr, tudiz jsem porusil plombu. Zaruku mam v pytli, ale zdroj uz 3,5 roku funguje a verim, ze tech 7 let i tak da s prehledem. :-)

Mě nezkapal ani Fortron Blue Storm II 500W na kterej se moc chváli nepěje při nonstop provozu ca 6 let,na druhou stranu tu někdo psal že mu pošel ex kvalitní drahej PSU.U mě proto vypadnul při výběru hned v úvodu,všechny jsou Ok co do kvality Corsair,Evga,SS atd takže nevidím osobně důvod brát ty co dávaj kratší záruky nebo jejich složitější a nákladnější řešení reklamací,to platí i u monitorů atd....:-)