Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet z docku

Zdravím, mám problém s připojením se k intranetu v našem podniku.
Dostaly jsme nové notebooky a k nim dokovací stanice s ethernet portem.
Problém je že když zapojím síťový kabel do notebooku sít se načte v pohodě. Ale když ho připojím do dokovací stanice tak se mi sice zobrazí že kanel byl připojen ale “Ethernet 2” je přes přístupu k internetu.
Prý by to mělo být tím, že mac adresa dokovacích stanic není přiřazena k firemní síti či co ale tomu já nějak moc nerozumím a bohužel ani zdejší “ajťáci”.
Věděl by někdo jak na to ? (slyšel sem cosi o ručním přepsání DHCP či co.

to máš usb dock nebo co je to za krám, kde má dock vlastní síťovku s vlastní mac adresou?

příčina může být i jinde: nepřipojuješ ten ntb do 100mbit switche? některé horší síťovky/jejich ovladače si moc nerozumí s auto detekcí rychlosti.
pro jistotu: je připojovací kabel přímý, ne křížený?